تیم ربات­های پرنده دانشگاه امیرکبیر نایب قهرمان جهان شد

تیم رباتهای ریزپرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر (ARC) در مسابقات جهانی ربات­های پرنده (IMAV2015) در کشور آلمان موفق شد با کسب مقام نایب قهرمانی به کار خود در این رقابت­ها پایان دهد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، فرزاد احمدی­‌نژاد، سرپرست تیم­ رباتهای ریزپرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این مسابقات در روزهای 14 تا 18 سپتامبر در کشور آلمان برگزار شد و تیم ربات­های ریز پرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به همراه سه تیم دیگر از ایران در این دوره از رقابت­ها شرکت کرده بود، موفق شد پس از تیم AKAMAV آلمان، به مقام دوم این رقابت­ها دست یابد و تیم TU Delft از کشور هلند نیز به مقام سوم دست یابد.

وی افزود: این مسابقات با حضور 17 تیم از کشورهای آلمان، هلند، فرانسه، چین، سنگاپور، برزیل، هند و ایران برگزار شد که تیم رباتهای ریزپرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم‌های ایران و جهان در این دوره از بازی‌ها، تنها تیم از ایران بود که موفق به کسب مقام شد.

احمدی‌­نژاد اضافه کرد: مسابقات در دو بخش داخل ساختمان و خارج ساختمان برگزار می­‌شود و عمدتا هدف آن ناوبری خودکار ربات­ها در این شرایط است. مسابقات از نظر زمان بندی بسیار فشرده بوده و هر تیم تنها اجازه دارد تا یک بار و به مدت ۱۵ دقیقه به رقابت بپردازد.

بر اساس این گزارش، اعضای این تیم در این دوره از مسابقات را فرزاد احمدی‌نژاد، مسعود حیدری و شیرین ریحانیان مشهدی تشکیل می‌دادند.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

84  ⁄    =  12