بررسی تاثیر متقابل فناوری بر تربیت کودک و نوجوان در یک همایش بین‌المللی

رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه شریف خبر داد

دانشگاه صنعتی شریف، نخستین همایش بین‌المللی «نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین» را با حضور متخصصین بنام ایرانی و خارجی برگزار می‌کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر محمدتقی احمدیان، رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف با اعلام این خبر اظهار کرد: این همایش یکی از نخستین تلاش‌های علمی صورت گرفته در زمینه تاثیر متقابل تکنولوژی در تربیت کودکان و نوجوانان کشور محسوب می‌شود که مبنایی برای گسترش و ارتقای دانش در این حوزه است.

دبیر همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین با اشاره به هدف برگزاری این همایش گفت: این همایش ملی در زمینه تاثیر متقابل فناوری بر تربیت کودک و نوجوان فعالیت می‌کند و مبنایی برای گسترش و ارتقای دانش در این حوزه خواهد بود.

وی افزود: همایش حاضر یکی از نخستین تلاش‌های علمی صورت گرفته شده در زمینه تکنولوژی و تربیت کودک و نوجوان در کشور محسوب می‌شود که در حال حاضر این حوزه به عنوان یکی از زمینه‌های مطالعاتی مهم در دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی مطرح دنیا مورد توجه بسیاری واقع شده است.

وی با تاکید بر این نکته که اگر ما بتوانیم فرزندانمان را در مسیر آینده با استفاده از فناوری‌های نو به نحوی تربیت کنیم که خدمتگزار جامعه باشند، موفقیت بزرگی بدست آورده‌ایم، افزود: جامعه سالم نیازمند افرادی است که در تحولات صنعتی با استفاده از اطلاعات جدید و تکنولوژی‌های نو مبتنی بر استدلال و تعقل کافی برنامه‌ریزی مناسبی را برای جامعه انجام بدهند.

رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی و سیستم‌های سلامت دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: حضور متخصصان تعلیم و تربیت، علوم بهداشتی و تکنولوژی همچون علوم کامپیوتری، فضای مجازی و … در این همایش مبنایی برای تبادل افکار و اطلاعات در راستای تربیت نسلی سالم برای آینده کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما در این رابطه با دعوت از متخصصین بنام ایرانی و خارجی در برگزاری کنفرانس سعی کرده‌ایم با هدایت و تبیین راه‌های تربیت فرزندانمان در پرتو فناوری‌های نو آن‌ها را در مسیر اطلاعات مفید و صحیح قرار دهیم.

احمدیان با اشاره به اینکه نسل سالم، نسلی است که دارای سلامت فیزیکی، روحی- روانی و اجتماعی بوده و بتواند جامعه را در مسیر پویایی و رشد قرار دهد، گفت: ما نسل متخصص همراه با دانش پویا می‌خواهیم که آینده‌سازان واقعی کشور باشند؛ به طوری که بتوانند اطلاعات درست را دریافت و بر اساس آن اطلاعات صحیحی که به نفع جامعه است، اهداف خود را دنبال کنند.

وی علت برگزاری این همایش را تحولات تکنولوژی‌های نو از جمله اینترنت، موبایل و نرم افزارهای مختلف در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: جداسازی و برداشت اطلاعات مفید از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط فرزندان ما هوشمندی آن‌ها نسبت به تکنولوژی‌های نوین را ضروری می‌کند. در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم که جامعه پیش روی ما جامعه‌ای مدبر و سالم خواهد بود.

احمدیان خاطرنشان کرد: اگر ما در شرایط موجود که دیتا و اطلاعات به طرق مختلف وارد جامعه می‌شود، بتوانیم این مجموعه‌ها را برای نسلی سالم در آینده متناسب با فرهنگ کشور هدایت و مدیریت کنیم، قطعاً بر روند کشور موثر خواهد بود.

دبیر همایش در پایان تصریح کرد: همایش نسلی سالم در پرتو فناوری‌های نوین در تاریخ‌ 4 و 5 اسفند ماه 1394 در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت hgnt.sharif.ir اطلاعات لازم را در زمینه نحوه ثبت نام، ارسال مقالات و زمان‌بندی‌های مربوطه دریافت کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

20  ⁄    =  10