کالاهای وارداتی غیر استاندارد را مرجوع می‌کنیم

رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت وگو با ایسنا:

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: این سازمان ملی استاندارد در مقابل ایمنی و سلامت مردم مسئول است و اجازه نمی‌دهد توزیع کالاهای وارداتی غیراستاندارد سلامت شهروندان را تهدید کند و کالاهای خارجی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند را به کشور مبدأ برمی‌گرداند.

نیره پیروزبخت درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در البرز، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد توجه و دقت زیادی در کنترل کالاهای وارداتی به کشور دارد و اجازه نمی‌دهد کالاهای بی‌کیفیت خارجی به مصرف مردم برسد.

وی افزود: براین اساس بدون اغراق باید گفت، تعداد کالاهای خارجی که مشمول استاندارد اجباری هستند از تعداد کالاهای ایرانی بیشتر است.

پیروزبخت ادامه داد: علاوه براین، شرکت‌های بازرسی سازمان استاندارد در کشورهای مختلف مستقر هستند و وظیقه صدور گواهینامه صادرات و کنترل کیفیت کالاهای وارداتی به کشور را به عهده دارند.

وی اضافه کرد: هرچند سازمان ملی استاندارد سعی دارد کالاهای وارداتی را در مدت زمان کوتاهی در گمرک نگه دارد ولی درهمین مدت زمان آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم برای کنترل کیفیت کالاها را به خوبی انجام می‌دهد.

پیروزبخت گفت: تاکنون محموله‌های زیادی از کالاهای وارداتی به استان‌های مختلف از جمله البرز به دلیل عدم رعایت فاکتورهای استاندارد ایران به کشورهای مبدأ و تولید کننده بازگردانده شده است.
وی ادامه داد: هر از گاهی شاهد انتشار ارجاع محموله‌هایی از کالاهای وارداتی به کشورهای مختلف در جراید هستیم که این نشان دهنده جدیت سازمان ملی استاندارد در کنترل کیفیت این کالاهاست.

این مقام مسئول در پایان گفت:‌ سازمان ملی استاندارد در مقابل ایمنی و سلامت مردم مسئول است و اجازه نمی‌دهد توزیع کالاهای وارداتی غیراستاندارد سلامت شهروندان را به خطر بیندازد.

انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  3