توصیه‌های بهداشتی به استقبال کنندگان حجاج

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی مطرح شده توسط استقبال کنندگان از حجاج، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک محسن مقدمی تاکید کرد: استقبال کنندگان از حجاج تا حد امکان با حاجیان روبوسی نکرده و با هدف پیشگیری از بروز احتمالی عفونت‌های تنفسی مراسم ولیمه را به تاخیر بیندازند.

وی با تصریح اینکه تاکنون گزارشی از ابتلای حجاج استان فارس به ویروس کرونا ارائه نشده است، تصریح کرد: تمامی تمهیدات لازم برای مقابله با این بیماری، پیش‌بینی شده است.

مقدمی، لزوم رعایت دقیق بهداشت فردی توسط حجاج و خانواده آنان و تلاش برای به تاخیر انداختن دیدارهای عمومی حجاج به مدت 2 هفته را به‌عنوان توصیه‌های بهداشتی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه تیم مراقبت مرزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه پزشک در فرودگاه شیراز برای کنترل خطر ابتلا به ویروس کرونا استقرار یافته‌اند، افزود: با توجه به هماهنگی انجام شده با مسئولان معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشگاه، هلال احمر، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز، گمرک، حج و زیارت و اورژانس استان، اقدامات لازم در زمینه آموزش، پیشگیری و درمان و مراقبت‌های موثر در زمان ورود در فرودگاه‌ها و پس از ورود به منزل و در صورت لزوم اعزام به بیمارستان‌های شیراز انجام شده است.

مقدمی با بیان اینکه در هر هواپیما یک کادر مراقبتی قرار گرفته تا علامت تب، سرفه و تنگی نفس، را کنترل کنند، تصریح کرد: در صورت مشاهده مورد مشکوک، موارد به تیم‌های مستقر در فرودگاه‌ها معرفی می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: مواردی از مبتلایان نیز ممکن است بدون علایم بالینی باشند که در این موارد آموزش‌های لازم توسط تیم مراقبتی ارائه می‌شود.
منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  8  =  2