بازشدن نخستین فاینانس اروپایی برای پتروشیمی ایران

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از باز شدن اولین دور فاینانس یک کشور اروپایی برای پروژه های این هلدینگ خبر داد و گفت: 3.4 میلیارد دلار نیز از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، عادل نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باور داریم موتور توسعه کشور با تاکید بر حمایت از توسعه ساخت داخل به بخشنامه ممنوعیت خرید خارجی اشاره و اظهار کرد: برای اینکه اقتصاد راه بیفتد و اشتغال ایجاد شود باید از تولید داخل حمایت کرد.
وی توانمندی داخلی را خط قرمزی عنوان کرد که به باور تبدیل شده است.
نژادسلیم با بیان این که تنها راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت جلوگیری از خام فروشی و توسعه صنعت پتروشیمی است، گفت: در مجموع حدود ٣,٥ میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای پروژه های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس درنظر گرفته شده که بیش از نیمی از این منابع هم اکنون نهایی و به مرور در حال جذب است.

وی با اشاره به مذاکره با ١٥ شرکت خارجی افزود: هم اکنون با بیش از نیمی از آنها در زمینه تأمین منابع مالی تفاهمنامه امضا کرده ایم.

نژادسلیم با اشاره به پروژه های موجود در شاخه دنا از خط لوله اتیلن غرب اظهار کرد: خوراک این مجتمع ها ابتدا با راه اندازی پالایشگاههای بیدبلند ٢، سپس پتروشیمی گچساران تأمین می شود در حالی که این پروژه ها در دولت قبل به تقریب همزمان کلنگ زنی شده است.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس با اشاره به این که جذب ٢٠٠ میلیون یورو منابع مالی از صندوق توسعه ملی برای توسعه پتروشیمی ایلام در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تا کنون ٥٠ میلیون یورو آن جذب شده است.
انتهای پیام

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  2  =  5