ایران مقصد گردشگران جهان درسال ۲۰۱۶

تارنمای ‘ای.بی.سی’ استرالیا روز شنبه با تاکید بر اینکه ایران از مقاصد گردشگری جهان در سال جدید میلادی است، به معرفی کشورمان به عنوان یکی از چهار مقصد احتمالی گردشگران در سال 2016 و پاسخ به چرایی این انتخاب و همچنین ظرفیت های گردشگری ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بن گراوند واتر نویسنده موضوعات گردشگری در تارنمای ای.بی.سی نوشت: ایران از مقاصدی است که تا پیش از این انتظارات گردشگران را مورد توجه قرار نداده بود. در واقع این موضوع که درهای ایران بر روی غربی ها بسته است و از آنها استقبال نمی شود، به طور کامل در تضاد با شهرت و نامداری ایران در عرصه جهانی است.

به اعتقاد وی، اکنون درهای ایران باز شده و دولت میانه رو این کشور با جهان غرب در حال گفت وگو است.
بن گراوندواتردر ادامه با اشاره به مهمان نوازی ایرانیان و همچنین وجود مقاصد گردشگری بی نظیر در کشورمان، نوشت: در این کشور آثار باستانی، بازارها و مساجد قدیمی وجود دارند که واقعا قوی، مستحکم و قدرتمند هستند و فرهنگ باستان را نشان می دهند. وی نوشت: من همواره مردم را برای رفتن به ایران تشویق می کردم، اما اکنون فکر می کنم این فرصت به صورت واقعی ایجاد شده و مشتاقان سفر به ایران قصد دارند از این کشور دیدن کنند.

این نویسنده به بخشی از خاطرات خود در سفر به ایران اشاره کرد و نوشت: من چند سال پیش به ایران سفر کردم. صادقانه بگویم هرگز احساس نکردم زیر ذره بین نگاه ایرانیان قرار دارم. من با یک خانم که بنابر قوانین ایران باید کمی پوشیده می بود، همراه بودم، اما او احساس امنیت و راحتی می کرد. ما واقعا از سفر به ایران لذت بردم.دولت استرالیا اخیرا سفر به ایران را برای شهروندان خود بدون مشکل دانسته و تاکید کرده است که شهروندان استرالیایی می توانند ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینند.

دولت استرالیا سطح هشدارهای مسافرتی به ایران را که پیشتر در سطح ‘سه’ ارزیابی شده بود، به سطح دو کاهش داده است.صنعت گردشگری امروز به یکی از منابع مهم درآمد کشورها تبدیل شده و کشورهایی که از نظر تاریخی قدمت چندانی ندارند، برای بهره مندن شدن از این بازار پرسود دست به ساخت وسازهای مصنوعی می زنند و با ایجاد مراکز خرید و تفریح مدرن در تلاش جذب گرشگردان خارجی هستند.

این قبیل کشورها به خاطر عقب نماندن از قافله گردشگری جهان و همچنین کسب سود سرشار از این صنعت، علاوه بر ساخت وساز زیرساخت های گردشگری، با تسهیل قوانین ورود گردشگر در تلاشند خود را در بین پربازدیدترین کشورهای جهان قرار دهند. به رغم اینکه برخی کشورها با تکیه با ساخت مراکز خرید و تفریح مدرن در تلاش برای جذب گردشگر هستند، کشورهایی مانند ایران به دلیل تمدن کهن و آثار باستانی شناخته شدن برای جهانیان از ظرفیت های طبیعی گسترده ای نیز برای جذب گردشگر خارجی برخوردارند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  3  =  1