نخستین مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین (کدکاپ) با همکاری آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک از آنجایی که یکی از مهم‏ترین مهارت‏های مورد نیاز یک فرد در زندگی فردی و اجتماعی‏اش، مهارت حل مساله است، راه‏های مختلفی برای کسب این مهارت وجود دارد که یکی از موثرترین راه‏های افزایش این مهارت، از طریق برنامه‏نویسی است.در این راستا مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین شریف (کدکاپ) با هدف ترویج دانش برنامه‏نویسی و تشویق افراد مختلف در جامعه به یادگیری و استفاده‏ از زبان‌های برنامه‏نویسی، در سطح کشور برگزار می‌شود. علاقه مندان می‌توانند با شرکت در این مسابقه‏، ضمن رقابت در یک لیگ برنامه‏نویسی و دریافت جوایز ارزنده، از برنامه‏های آموزشی آن نیز بهره مند شده و با کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی به یک برنامه‏نویس حرفه‏ای تبدیل شوند.

تمامی افراد برنامه ‏نویس یا علاقه‏مند به یادگیری برنامه ‏نویسی می‏توانند در مسابقه‏ کدکاپ شرکت کنند. سوالات در سطح‏های مختلف از آسان به سخت سطح‏بندی شده‏اند و زمینه‏ پیشرفت مخاطبان با حل سوال‏های ساده و آمادگی برای سوال‏های سخت فراهم شده است. کدکاپ شرایط را برای حضور کسانی که دانش برنامه‏نویسی‏شان کم بوده و می‌خواهند بر مهارت برنامه‏نویسی‏شان بیفزایند نیز فراهم می‏کند و آنها را برای حضور در مسابقات بعدی و همچنین آمادگی برای محیط کاری برنامه‏نویسی آماده می‏کند. ثبت‌نام برای شرکت در نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین از طریق نشانی www.codecup.ir تا ۳۰ بهمن ماه ادامه دارد و مسابقات از ۱۵ اسفند آغاز و تا اول اردیبهشت ۹۵ ادامه خواهد داشت. در این مسابقات از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‏شود و شرکت‏کنندگان می‏توانند به وسیله‏ هر کدام از زبان‌های ذکر شده، در مسابقات شرکت‏کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  3