نزدیکی آلفابت به کسب عنوان باارزش‌ترین شرکت جهان

تحلیلگران معتقدند درآمد گوگل، غول دنیای جست‌وجو با سرعتی دوبرابری در مقایسه با درآمد اپل از بازار در حال اشباع گوشی‌های هوشمند، در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از آی‌تی ایران،  فروش گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی سال گذشته شاهد کاهش 10 درصدی رشد بود. این در حالی است که تحلیلگران معتقدند اپل احتمالا در سال جاری، چالش‌های زیادی برای فروش 230میلیون دستگاه آی‌فون (که در سال مالی گذشته تا سپتامبر به فروش رساند) خواهد داشت.

بازار مملو از شرکت‌های مختلف نیز احتمالا به کارزاری با نتیجه کاهش قیمت گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد تا حاشیه امنیت اپل و فروش بالای آی‌فون که چیزی حدود 60 درصد از درآمد اپل و البته سهم بیشتری از سود این شرکت را تشکیل می‌دهد، بیش از پیش خدشه‌دار شود. این در حالی است که بازار تبلیغات دیجیتال موبایلی تا سال 2019 شاهد رشد سه‌برابری و رسیدن مجموع ارزش خود به 200 میلیارد دلار خواهد بود. از سوی دیگر بر اساس پیش‌بینی کارشناسان، میزان فروش محصولات آلفابت با رشد 15 درصدی در سال جاری میلادی همراه خواهد شد. علاوه بر محصولات فعلی، امکان فروش خودروهای بدون راننده، روبات‌ها و خدمات حوزه سلامتی و پزشکی، همه و همه باعث خواهند شد این افزایش رشد به چیزی بیش از 20 درصد برسد. گزارش مالی اپل و آلفابت در هفته آتی می‌تواند نام جدیدی را به‌عنوان با ارزش‌ترین شرکت جهان، پیش روی ما قرار دهد. این نام می‌تواند آلفابت باشد. شرکتی که حفظ گوگل به‌عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض روی آی‌فون، چیزی نزدیک به یک میلیارد دلار در سال 2014 برای آن هزینه داشته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  1