پراید ۱۱۱ در کمین دختران

کاراگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند متهمی را دستگیرکنند که در پوشش مسافر کشی اقدام به آزار و اذیت زنان و دختران پایتخت می کرد تحقیقات از متهم دستگیرشده ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
به نقل از “مهر” ۱۴ دی ماه امسال خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۳۲ شهرزیبا به مأموران اعلام کرد که توسط راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ (هاچ بک) سفید رنگ مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است.
 
پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “زورگیری” و به دستور دادیار اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم مبارزه با سرقت های بعنف پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
اظهارات مالباخته (شاکیه)

خانم جوان (شاکیه) پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: در مورخه ۳۹۴/۱۰/۹به عنوان مسافر، از فلکه دوم صادقیه به مقصد میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم؛ پس از طی مسافتی کوتاه، ناگهان راننده جوان پراید با سلاح سرد به سمت من حمله ور شد و مبلغ ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد و گوشی تلفن همراه مرا سرقت کرد.
 
شاکیه در ادامه اظهاراتش با اشاره به این مطلب که راننده پراید قصد آزار و اذیت او را نیز داشته اما وی در برابرش مقاومت کرده، به کارآگاهان گفت: با وجود سرقت تمامی پول ها و گوشی تلفن همراهم، متوجه شدم که راننده پراید قصد آزار و اذیت مرا دارد اما من به شدت در برابرش مقاومت کردم؛ او نیز با مشاهده مقاومت شدید من در برابرش که حتی به ضرب و شتم من نیز انجامید، مرا در خیابان آزادی از ماشین به بیرون پرتاب کرد و خودش با ماشین از محل فرار کرد.
 
طرح شکایات مشابه

همزمان با طرح اولین شکایت در خصوص زورگیری و آزار اذیت زنان توسط راننده خودرو پراید هاچ بک سفید رنگ، شکایات مشابه دیگر در مناطق غرب و شمال غرب تهران به ویژه در مناطق آریاشهر، تهرانسر، استاد معین، صادقیه و طرشت به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
 
شناسایی و دستگیری متهم

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بررسی مشخصات اعلام شده در خصوص نوع و رنگ خودرو، شخص راننده و … اطمینان پیدا کردند که جرایم اخیر در خصوص زورگیری و قصد آزار و اذیت زنان جوان، همگی توسط یک نفر صورت گرفته است؛ لذا با استفاده از اطلاعات بدست آمده از شکات، انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعاتی مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار بنام «مهدی. الف» ( ۲۵ ساله) شدند که در سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۹۱ نیز دستگیر و روانه زندان شده بود.
 
با شناسایی دقیق تصویر متهم توسط شکات و مالباختگان، مخفیگاه وی نیز در بلوار فردوس – حسن آباد شناسایی و سرانجام کارآگاهان با اطمینمان از حضور وی در داخل مخفیگاهش، متهم را ۲۹ دیماه  و در زمان خواب و استراحت نیمروزی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
 
طرح دوستی و آشنایی با دختران از طریق شبکه های مجازی

در بازرسی از مخفیگاه «مهدی. الف»، کارآگاهان موفق به کشف تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه، کیف های زنانه و همچنین تعداد قابل توجهی مدارک شناسایی متعلق به خانم های جوان از مخفیگاه متهم شدند؛ متهم در اعترافات اولیه مدعی شد که تمامی آنها را به شیوه ای یکسان و در پوشش مسافرکشی سرقت کرده اما پس از شناسایی تعدادی از شکات جدید و مراجعه آنها به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مشخص شد که متهم علاوه بر شیوه زورگیری به شیوه مسافرکش، در شبکه های مجازی بویژه تلگرام نیز فعالیت داشته و در این شبکه ها پس از آشنایی اولیه با دختران و زنان جوان، ابتدا به قصد ایجاد اطمینان پیشنهاد ازدواج را مطرح و در ادامه اقدام به سرقت اموال نموده است.
 
یکی از شکات با طرح این موضوع که متهم با طرح پیشنهاد ازدواج قصد فریب وی را داشته اما موفق به این امر نگردیده، به کارآگاهان گفت: بنده از طریق تماس و پیام های مکرر شخصی ناشناس که بعدا مشخص شد نامش مهدی است، با این شخص آشنا شدم؛ در همان تماس های اولیه، مهدی به من پیشنهاد ازدواج داد. در همان [جلسه] اول ملاقات بود که متوجه شدم او قصد فریب مرا دارد اما در برابر خواسته اش مقاومت کردم.
 
شاکی در خصوص سرقت اموالش توسط متهم نیز به کارآگاهان گفت: پس از آنکه مهدی متوجه شد نمی تواند [با چرب زبانی] مرا فریب دهد، به بهانه خرید خوراکی از سوپر مارکت مرا از ماشین پیاده کرد؛ در حالیکه کیف دستی ام حاوی مقادیری پول، گوشی تلفن همراه و … در داخل ماشین قرار داشت، مهدی [به بهانه برداشتن کیف پول] مجددا به محل پارک خودرو مراجعه و در یک لحظه از محل متواری شد.
 
انگیزه متهم

متهم پرونده در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت که به هیچ عنوان با انگیزه مالی اقدام به ارتکاب جرایم خود نکرده و این اقدامات مجرمانه را صرفا به قصد «انتقام گیری» انجام داده است.
 
سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به مهر گفت: با توجه به «اعتراف صریح متهم به سرقت و زورگیری از زنان جوان»، «تلاش برای فریب آنها از طریق طرح دوستی و یا پیشنهاد ازدواج» و «شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان»، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات بویژه بانوانی که توسط راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید ۱۱۱ (هاچ بک) سفید رنگ مورد سرقت و یا آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می شد تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

57  −  50  =