میزان کاهش قیمت اینترنت+جدول

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در مصوبه ای قیمت خدمات اینترنت در کشور را کاهش داد تا کاربران نهایی این سرویس ها را با قیمت ارزان‌تری دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت پرسرعت و اپراتورهای موبایل از امروز اول مردادماه باید سرویس اینترنت را برای کاربران، با نرخ های جدید محاسبه کنند.

 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در مصوبه ای قیمت خدمات اینترنت در کشور را کاهش داد تا کاربران نهایی این سرویس ها را با قیمت ارزان‌تری دریافت کنند.

براساس این مصوبه که به شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تامین کننده اصلی پهنای باند اینترنت، شرکت مخابرات ایران، شرکتهای اینترنتی و اپراتورهای موبایل ابلاغ شده، از اول مردادماه، باید نرخ های جدید در اینترنت دریافتی مشترکان محاسبه شود.

در این تعرفه گذاری، شرکت ارتباطات زیرساخت ملزم به تخفیف حدود ۳۰ درصدی قیمت پهنای باند به اپراتورهای ارتباطی کشور شده است و تعرفه دسترسی مشترکان به اینترنت ثابت (ADSL و وای فای) حدود ۱۶ تا ۳۰ درصد و تعرفه اینترنت آزاد موبایل نیز حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

نرخ دریافت اینترنت به ازای هر کیلوبایت بر ثانیه به نحوی خواهد بود که مشترک به صورت پلکانی حدود ۱۶ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت را در سرویس خود احساس کند و از سوی دیگر، فروش حجمی اینترنت به روش غیرحجمی و بر مبنای سرعت و نیز براساس تفکیک ترافیک داخلی و خارجی تغییر یافته است.

طبق مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای موبایل نیز باید نرخ دیتای آزاد را که تا پیش از این برای مشترکان دائمی موبایل به ازای هر کیلو بایت استفاده از اینترنت نیم ریال (۰.۵) بود به ۰.۴ ریال کاهش دهند. این نرخ برای مشترکان سیم کارتهای دائمی است و اپراتورها مجازند ۵۰ درصد بیشتر از این نرخ، یعنی ۰.۶ ریال را برای دیتای آزاد سیم کارتهای اعتباری محاسبه کنند.

به گزارش مهر، کاهش حدود ۳۰ درصدی قیمت اینترنت در حالی است که پیش از این نیز وزارت ارتباطات در سال ۹۳ قیمت پهنای باند را کاهش داده بود تا کاربران نهایی، اینترنت را ۲۰ درصد ارزان تر دریافت کنند اما با این وجود، این ارزان شدن آنطور که باید برای کاربران محسوس نبود و بسیاری از آنها تفاوتی در سبد هزینه های ارتباطی خود احساس نکردند. با این وجود باید منتظر ماند و دید که آیا تعرفه جدید اینترنت در نهایت برای کاربران ملموس بوده و باعث رضایتمندی آنها می شود و یا خیر.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  7  =  3