ارتقای کیفیت اینترنت با شبکه فیبر پشتیبان

رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اعلام آمادگی شرکت مخابرات ایران برای واگذاری امکانات پایه‌ای خبر داد و این اتفاق را در راستای شکل‌گیری یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت‌های FCP، موجب ارتقای کیفیت در ارائه سرویس به کاربر نهایی دانست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمدرضا کریمی با اشاره به موضوع واگذاری فیبر تاریک و امکانات مازاد شرکت مخابرات به شرکت‌های FCP اظهار کرد: شرکت‌های FCP خودشان مجوز ایجاد شبکه فیبر را دارند، منتهی اگر مخابرات این همکاری را داشته باشد، به نوعی صرفه‌جویی در هزینه و امکانات است.

وی درباره نحوه واگذاری فیبر تاریک به شرکت‌های FCP توضیح داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ۲۳۰ خود، طرحی را برای واگذاری امکانات پایه‌ای شرکت مخابرات ایران مصوب کرد و مدیر عامل مخابرات هم قول همکاری دادند و امیدوارم که این اتفاق بیفتد، البته این مساله نیاز دارد که ابتدا یک طراحی صورت بگیرد و بر اساس آن طراحی نیازها به مخابرات اعلام شود.

رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ادامه داد: آقای سرائیان به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مصاحبه‌ای اعلام کردند که شرکت مخابرات آمادگی دارد در این زمینه همکاری کند. در زمینه داکت‌ها هم درخواست و نیاز شرکت‌های FCP دریافت و شرکت مخابرات ملزم شده در مدت مشخصی این درخواست‌ها را بررسی کند و در صورت امکان، امکانات مازاد خود را واگذار کند.

کریمی که خود مدیرعامل یکی از شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی است، ادامه داد: ما به عنوان کنسرسیوم شرکت‌های FCP در بعضی از استانها درخواست دادیم و در چند استان این اتفاق افتاده، برای مثال در مازندران طراحی تمام شده و شرکت مخابرات در این استان درخواست‌ها را نیز اجابت کرده است، در استان‌های دیگر مانند تهران نیز درخواست‌ها دریافت شده و مشغول بررسی هستند که به ما جواب دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کار در حال انجام است و امیدواریم مانند مازندران که جواب مثبت بود، در شهرهای دیگر نیز بتوانیم جواب مثبت را دریافت کنیم و عملا یک شبکه فیبر پشتیبان برای شرکت‌های FCP اتفاق بیفتد که در آن صورت کیفیت در ارائه سرویس به کاربر نهایی کاملا مشخص خواهد بود.
منبع:ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  3  =