افتتاح یکی از مجهزترین واحدهای جمع‌آوری و امحای پسماندهای بیمارستانی

در بیمارستان بانک ملی

با حضور مدیرعامل بانک ملی ایران و تنی چند از مدیران ارشد این بانک، یکی از مجهزترین واحدهای جمع‌آوری و امحای پسماندهای بیمارستانی در بیمارستان بانک ملی ایران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک ملی، مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم افتتاح این واحد، با تقدیر از تلاش‌های مسئولان و کارکنان بیمارستان، خواستار تلاش بیشتر برای ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی به همکاران شد. دکتر اکبر عطارزاده رئیس بیمارستان نیز گزارشی از روند آماده‌سازی این واحد ارائه کرد.

در این واحد انواع پسماندهای ویژه پزشکی (خطرناک) با استفاده از دو دستگاه جدید و مجهز به تکنولوژی حرارت مرطوب و حرارت خشک امحا و بی خطر می‌شوند.

افتتاح این واحد در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات بهداشتی و استقرار استانداردهای زیست محیطی بیمارستانی انجام شده است. پیش از این نیز واحد جمع‌آوری و امحای پسماندهای بیمارستانی این بیمارستان فعالیت مطلوبی داشت که به منظور ارتقای استانداردهای زیست محیطی و افزایش ظرفیت بی‌خطرسازی، این واحد جدید و مجهز افتتاح شد.

واحد مذکور دارای امکاناتی نظیر آسانسور مخصوص حمل پسماند، سردخانه نگهداری موقت پسماندهای عفونی و تیز و برنده، دستگاه حرارت مرطوب به ظرفیت 1000 لیتر در دمای 134 درجه سانتی‌گراد مخصوص پسماندهای عفونی و دستگاه حرارت خشک به ظرفیت 130 لیتر در دمای 155 درجه سانتی‌گراد مجهز به خردکن داخلی برای پسماندهای عفونی و تیز و برنده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  5  =  1