«هنر تدبیر» نمایشگاهی از جنس آرامش و امید

نمایشگاه «هنر تدبیر» که در تالار وحدت برپا شده، نمایشگاهی از سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید با جنس تلاش برای آرامش آفرینی و خدمت رسانی در بخش های سیاسی، اقتصادی، نظامی، ورزشی و… است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،‌ برای آنکه نمایشگاه تدبیر هنر را ببینی باید از دالانی در فضای بیرونی تالار وحدت عبور کنی تا چیدمان آرامش بخشی را از جنس دولت تدبیر و امید ببینی.
البته هنگام ورود به نمایشگاه که از دهم مهرماه آغاز شده و تا نوزدهم مهرماه ادامه دارد، باید از مانع بزرگ نرخ تورم 41.2 درصدی بگذری؛ نرخی که دولت یازدهم آن را از دولت پیشین تحویل گرفت.

** ارمغان برجام
تابلو «ارمغان برجام» نخستین تابلویی است که با رنگ آبی آسمانی خودنمایی می کند.
نوشته های روی این تابلو را می خوانی: ازسرگیری سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی در بیشتر پایتخت های اروپایی، تعمیر و تهیه قطعات هواپیما به طور مستقیم و به قیمت ارزان، قرارداد خرید 118 هواپیما با ایرباس، امضای 10 یادداشت تفاهم همکاری با شرکت های خارجی، ایجاد مسیرهای جدید خطوط پروازی ایران به اروپا، انعقاد قراردادهای مهم برای نوسازی ناوگان هوایی کشور، قرارداد خرید سه دستگاه رادار بین شرکت فرودگاه های کشور و «تالس» فرانسه و… .
روی یک بشکه نفت نیز میزان «سه میلیون و 800 هزار بشکه تولیدی و دو میلیون و 400 هزار بشکه صادرات روزانه» نمایش داده شده است.

** آمارهای اقتصادی
«سبقت ایران از قطر در پارس جنوبی و کشف 380میلیون بشکه نفت جدید» تصویر دیگری از دستاوردهای به نمایش درآمده از دولت یازدهم در نمایشگاه هنر تدبیر است.
در تصویری دیگر به رنگ مشکی، سخنان مردادماه امسال رییس جمهوری درباره چگونگی تحول و توسعه کشور در قالب آمارها و نمودارها به چشم می خورد.
در بخش های مختلف این تابلو برخی از دستاوردهای دولت با رنگ های متنوع نوشته شده است:
– تبدیل سود تسهیلات به 18درصد و سود سپرده به 15درصد با توجه به کاهش نرخ تورم
– خرید و ذخیره سازی 9 میلیون و 200 هزار تن گندم به ارزش بیش از 117هزار میلیارد ریال از کشاورزان کشور
– افزایش 44درصدی تسهیلات بانکی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی
– تک رقمی شدن نرخ تورم به 9.5درصد و رشد 14درصدی حداقل دستمزدها
– به ثمر رسیدن 36پروژه بزرگ در سال 1395
– افزوده شدن 461 هزار نفر به شمار بیمه شدگان تامین اجتماعی
و… .
در تابلو دیگری از این نمایشگاه تصویر یک خانواده به چشم می خورد که در زیر آن نوشته شده است «بیش از 10میلیون نفر از افراد حاشیه نشین زیر پوشش بیمه ای قرار گرفتند».
در پوستری دستاوردهای دولت تدبیر و امید در تولید محصولات پیشرفته نانو خودنمایی می کند.
در تابلو دیگری نگاشته شده: دستیابی به 20 هزار تن پرورش ماهی در قفس و 17 هزار تن میزان کل صید دریایی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.


** دستاوردهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

یکی دیگر از تصاویر این نمایشگاه به مهمترین شاخص های عملکردی دولت در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص دارد که این موارد در آن به چشم می آید:
– سرویس های یکپارچه دولت الکترونیک از هفت درصد خدمات در سال 1392 به 15درصد در سال 1394 افزایش یافت.
– خدمات رسانی به مناطق محروم از صفر به 18هزار و 571 روستا رسید.
– زیرساخت های شبکه ای اطلاعات از 72 گیگابیت بر ثانیه در سال 1392، 7.6 برابر شد و در سال 1394، رقم 547 گیگابیت بر ثانیه را ثبت کرد.
– ظرفیت پهنای باند آی.پی داخلی از 624 گیگابیت بر ثانیه به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت.
– شمار مشترکان فعال اینترنت پرسرعت (ثابت و سیار) از سه میلیون و 500 هزار نفر در سال 1392، 10 برابر شد و به 34 میلیون نفر رسید.

** تحول نظام سلامت
تحول نظام سلامت از بخش های به نمایش درآمده در این نمایشگاه است که شامل موارد زیر می شود:
– دریافت فقط 10 درصد هزینه بیماران بستری
– رایگان سازی هزینه های زایمان طبیعی به طور کامل
– ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان های دولتی
– حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان های دولتی
ترسیم صحنه هایی از جشن بیمه سلامت همگانی از دیگر تصاویر این نمایشگاه است.

** فراتر از موفقیت در عرصه های بین المللی و اقتصادی
در یکی از تصاویر سخنی از رییس دولت تدبیر و امید نگاشته شده است: همه تلاش دولت این است که مردم زندگی راحت تر، نگرانی کمتر و نسبت به آینده کشور و فرزندانشان مطمئن تر باشند.
این نمایشگاه گوشه ای دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که فراتر از موفقیت در عرصه های بین المللی و اقتصادی، در زندگی ایرانیان لمس می شود.
یکی از این موفقیت ها در تصویر چندین گردشگران خارجی به نمایش درآمده که در میدان نقش جهان اصفهان با تحیر معماری اسلامی- ایرانی کشور را به تماشا نشسته اند.
از دیگر دستاوردها، غرور ایرانیان در جای جای جهان هنگام حضور مقام های کشور در مجامع بین المللی و در پی آن سرازیر شدن شرکت های خارجی به سوی سرمایه گذاری در ایران به سبب احساس امنیت آنان است.
این آرامش و امنیت در شرایطی نصیب کشور شده که مدت ها فضای منطقه و محیط کسب و کار کشورهای همسایه از چنین تجربه ای دور مانده است.
از این رو، دستاورد دولت تدبیر و امید فراتر از تحولات سیاسی و اقتصادی احساس و درک می شود.

منبع:ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

4  ×    =  8