فیبر تاریک در آستانه‌ واگذاری

مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد

مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در زمینه اجاره امکانات مازاد و سرمایه‌گذاری برای ایجاد فیبر نوری، واگذاری فیبر تاریک را منوط به تصویب تعرفه‌ها توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دانست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مجید میرزایی، با اشاره به واگذاری فیبر تاریک به بخش خصوصی اظهار کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت این امکان را فراهم کرده که هر دو طرف دولتی و بخش خصوصی بتوانند در این زمینه به یکدیگر کمک کنند. بخش دولتی بتواند امکان اجاره دادن فیبرهای مازاد را به بخش خصوصی داشته باشد و بخش خصوصی هم در مکان‌هایی که فیبر نیست، سرمایه‌گذاری کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چند اپراتور برای دریافت فیبر تاریک درخواست دادند، اما تعرفه آن هنوز مشخص نشده است، افزود: پیشنهاد تعرفه را آماده کردیم که باید توسط هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت تایید شده و سپس سازمان تنظیم مقررات آن را مصوب کند، در آن صورت ما مصوبه سازمان را اجرا می‌کنیم و قرارداد می‌بندیم.

میرزایی در ادامه اظهار کرد: این دیدگاه وجود دارد که هر دو طرف دولتی و خصوصی بتوانند در زمبینه توسعه شبکه فیبر کشور باهم همکاری کنند، بدین ترتیب که ما بتوانیم فیبر تاریک اجاره دهیم و بخش خصوصی نیز بتواند جاهایی که فیبر وجود ندارد، ایجاد کند و ما هم استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

63  −  57  =