فروش آیفون برای اولین بار کاهش یافت

اگر چه اپل مدعی فروش مناسب گوشی جدید خود یعنی آیفون 7 است، اما ظاهرا روزهایی که مردم با اشتیاق فراوان برای خرید این گوشی صف می بستند، سپری شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از سی نت، از زمان عرضه آیفون 6 در دو سال قبل اپل نتوانسته قابلیت های مهمی به آیفون اضافه کند که موجب تداوم استقبال از گوشی یاد شده گردد.

ایفون 7 که از ماه قبل برای فروش عرضه شد، دوربین بهتری دارد و ضدآب است، اما چندان برتر از آیفون 6 نیست و کاربران انگیزه چندانی برای خرید آن ندارند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط خود اپل در مورد عملکرد مالی سه ماهه سوم سال 2016 این شرکت، برای اولین بار از زمان عرضه آیفون در سال 2007 فروش این گوشی در یک سال در مقایسه با سال قبل از آن کمتر شده است.

طی این مدت اپل 45.5 میلیون واحد آیفون فروخته است که 5 درصد کمتر از 48 میلیون واحد گوشی فروخته شده در سه ماهه سوم سال 2015 است. البته این میزان فروش بیشتر از رقم 44.2 میلیون واحدی فروش گوشی است که توسط موسسه Bernstein پیش بینی شده بود.

این عملکرد ضعیف در آستانه عرضه رایانه های جدید مک و در شرایطی که گوگل گوشی های قدرتمند پیکسل و پیکسل ایکس ال را عرضه کرده می تواند به چالشی جدی برای اپل مبدل شود.

البته درآمد اپل در سه ماهه سوم سال 2016 بین 76 تا 78 میلیارد دلار بوده که نسبت به رقم تخمین زده شده یعنی 74.98 میلیارد دلار بهتر است. سود خالص این شرکت هم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از 11.1 میلیارد دلار به 9.01 میلیارد دلار کاهش یافته است.

منبع:فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

83  −    =  80