احتمال انتصاب مدیر ارشد فیس بوک به عنوان وزیر خزانه داری کلینتون

برخی منابع خبری از روابط صمیمانه شریل سندبرگ یکی از مدیران ارشد فیس بوک با هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال انتصاب او به عنوان وزیر خزانه داری آتی دولت وی خبر می دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از بیزینس نیوز، وی به طور علنی و صریح از هیلاری کلینتون حمایت می کند و این موضوع را بارها در محافل مختلف بیان کرده است.

فیس بوک خود متهم به حمایت از کلینتون و ضدیت با ترامپ است و گفته می شود دستکاری فیدخبری این شبکه اجتماعی موجب شده خبرهای داغ در مورد ترامپ بیشتر ماهیت و جهت گیری منفی بر ضد وی داشته باشند. ستاد انتخاباتی ترامپ هم فیس بوک را به طرفداری از هیلاری کلینتون متهم کرده است.

برخی ایمیل های افشا شده توسط سایت افشاگر ویکی لیکس نشان می دهد که شریل سندبرگ اظهار داشته مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک هم حامی هیلاری کلینتون است. بر اساس محتوای یک ایمیل افشا شده در ویکی لیکس که توسط سندبرگ برای جان پادستا مشاور ارشد هیلاری کلینتون ارسال شده، وی گفته است: مارک زاکربرگ علاقه خاصی به دیدار با افرادی دارد که بتوانند به او برای درک موضوعات خاص و بااهمیت در حوزه سیاست گذاری عمومی با جهت گیریهای اجتماعی مانند مهاجرت، آموزش یا تحقیقات علمی خاص کمک کنند.

یکی از دلایل گمانه زنی در مورد پست دولتی آتی سندبرگ، روابط نزدیک او با لری سامرز وزیر خزانه داری قبلی آمریکا در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون است. اما هنوز نمی توان به طور قطعی در این زمینه اظهارنظر کرد.

منبع:فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  4