هزینه شبکه بانکی از درآمدها فزونی گرفت

مدیرعامل شرکت توسن تکنو:

مدیرعامل شرکت توسن گفت: با بررسی ۱۲ بانک در سال ۹۴ مشخص شد که درآمد شبکه بانکی ۱۸ درصد و هزینه ها ۳۰ درصد رشد داشته است از این رو تا ۳۵ درصد از درآمدهای بانکی را هزینه ها از بین می برد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از توسن، محمد مظاهری در نشست سالیانه شرکت توسن درباره چشم انداز این شرکت گفت : تصویر روشنی که ما از این چشم انداز ترسیم کرده ایم مسیر تکاملی شرکت به سمت اهداف راهبردی است.

وی افزود: هسته مرکزی و یکی از مولفه های اصلی این چشم انداز که در واقع بازتاب صدای مشتریان است ، بازتعریف و توسعه بستری منسجم و پایدار ، پلتفرمی سبک وزن مبتنی بر معتبرترین و کارآمدترین استانداردها ومعماری با حداکثر انعطاف پذیری و توسعه پذیری است.

مظاهری تصریح کرد: این پلتفرم باز که دسترسی پذیری از ویژگی های آن است این امکان را برای مشتریان فراهم خواهد ساخت که آنها بتوانند اپلیکیشن ها و محصولات وسرویس های خود را بر اساس نیازشان با سرعت و عملکرد مستقل و صرفاً با منابع داخلی خود توسعه داده دهند.

وی خاطر نشان کرد: نوآوری و ارزش آفرینی از دیگر مزایای این طرح است و ساخت چنین پلتفرمی ، از سوی توسن نیازمند تشکل و ساختار سازمانی مناسب با پیچیدگی این پلتفرم و تعریف و پیاده سازی مجموعه ابزار و روندهایی است که زیرساخت پایدار این پلتفرم را تشکیل خواهد داد.

مظاهری در ادامه گفت: بزرگترین ریسکی که بانک ها با آن مواجه آن هستند، سرمایه گذاری گسترده در شبکه شعب است و از آن طرف هم مشتریان و بانکدارها نیز بانکداری بدون شعبه را باور ندارند.

وی اظهار داشت: هشت هزار شعبه ۱۲ بانک فوق الذکر مورد بررسی قرار گرفته که ۶۰ درصد هزینه های پرسنلی، هزینه اداری و استهلاک به شعب تعلق داده شده و ما به این نتیجه رسیدیم سهم هزینه های شعب ۳۸ درصد هزینه های بانکی است و همچنین در بانک های دنیا ۴۰ تا ۶۰ درصد هزینه های بانک مربوط به شعب می شود بنابراین با این هزینه ها اگر شعب بانکها تبدیل نشوند هزینه شعب کشنده می شود با این وجود ۶۳ درصد بانک‌ها شعبه را محل اصلی کسب درآمد بانک می‌دانند.

مظاهری در ادامه گفت : در بررسی از بانک مکزیکی مشخص شده که ۴۰ درصد تراکنش ها در وقت اداری انجام می شود و در ایران نیز ۳۹ درصد تراکنش ها در ساعت اداری انجام میشود و بنابراین هزینه میلیاردی شعب برای ۴۰ درصد تراکنش ها در ساعات اداری منطقی نیست.

به گفته مظاهری ۸۲ درصد از افرادی که شعبه برای آنها اهمیت دارد، فقط ماهی یکبار به شعبه بانک رجوع میکنند و بانک بدون شعب را قبول ندارند و چالش بعدی بانکداران هستند که ۶۲ درصد مدیران بانک هنوز باور دارند شعبه برای آنها محل درآمد است و در ایران نیز مدیران به شعبه باور دارند.

وی درباره مدلهای متنوع شعب گفت : یک مدل شعبه به شکل فروشگاه است ، یک مدل شعب دیجیتال است ، شعب دیگر فول سرویس مثل داروخانه است و بعضی شعب نیز شعبه خاص ارتباط مستقیم با مشتریان است.

مظاهری تصریح کرد: در بانکداری دیجیتال دگرگونی شعب راهبرد بانک است و به اعتقاد اکسنچر ۵۰ درصد شعب بانکها سلف سرویس ، ۳۰ درصد شعب بصورت فروشگاهی ، ۱۵ درصد شعبه فول سرویس و ۵ درصد شعبه شعب خاص هستند.

وی درباره محصول VTM شرکت گفت : توسن تکنو در دو سال گذشته یک کانال جدید به شبکه معرفی کرده است به نام بانکداری ویدیویی که در دیجیتال بانک قابل استفاده است.

مظاهری در خاتمه گفت: از ۲۰۱۰ بانکها به موبایل بانک تمایل پیدا کردند اما از سال ۲۰۱۷ بانکداری ویدیویی برای بانکها مهم می شود و به سمت آن حرکت خواهند کرد ، به گفته مظاهری ، قیمت تمام شده فروش خدمات روی VTM یک سوم شعبه است.

منبع:ایبنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  35