بیانیه بانک صادرات برای رفع تحریم /فصل جدید شعب بین الملل آغاز شد

بانک صادرات با صدور بیانیه به مناسبت رفع تحریم های شورای اجرایی اتحادیه اروپا، اعلام کرد: خروج از تحریم شعب بین الملل بانک صادرات ایران و شعبه لندن، فصل جدیدی را آغاز می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی بانک صادرات، انتشار خبر رفع تحریم های بانکی از سوی شورای اجرایی اتحادیه اروپا، نگاه جدیدی را برای همه ذینفعان، سهامداران و دوستداران بانک صادرات ایران به ارمغان آورد.

تحریم های بین المللی، در کنار دیگر مشکلات، گره های ناگشودنی بر کار این بانک زده بود که با تدبیر و دور اندیشی مقام معظم رهبری مدظله العالی و تلاش دولت تدبیر و امید طی مذاکرات متعدد با مقامات مختلف اتحادیه اروپا و با تمهیدات پیوسته حقوقی بانک گشوده شد تا به یاری خداوند و تلاش مجدانه کارکنان بانک، بویژه در شعب و واحد های خارج از کشور، خروج از تحریم شعب بین الملل بانک صادرات ایران و شعبه لندن، فصل جدیدی را آغاز کند.

برداشته شدن انسداد از دارایی های بزرگترین بانک بورسی کشور که به تنهایی دارای بیش از پنجاه درصد توانمندی های نظام بانکی در خارج از کشور است، نه تنها برای ذی نفعان این بانک بلکه برای کل اقتصاد کشورنیز نوید بخش و مفید است.

کسب رتبه های ملی و بین المللی، به ویژه امتیاز اخیر در رتبه بندی هزار بانک برتر که مقام دویست و شصت و چهارمین بانک برتر جهان را به انتخاب نشریه معتبر و بین المللی بنکر( Top۱۰۰۰ World Bank۲۰۱۶ )به بانک صادرات ایران اعطا کرد، مبین توانمندی ها، و اعتبار بین المللی این بانک است.

از این رو امید می رود؛ ورود مجدد به عرصه بانکداری بین المللی با در نظر گرفتن توانایی ها و ظرفیت های بالای این بانک و ارتقای پیوسته آن، آثار اقتصادی فراوانی از جمله؛ تسهیل و تسریع در تجارت بین الملل، کاهش هزینه های مبادلات ارزی، افزایش سرمایه گذاری را بوجود آورد و ثمرات بانکی همچون؛ افزایش ارزش سهام بانک، تنوع خدمات ارزی، افزایش سود آوری را نیز در پی داشته باشد.

به باور صاحبنظران، این گشایش، اعتبار و قدرت چانه زنی در معاملات بین الملل، ارایه خدمات متنوع ارزی را به عنوان یک ارزش در پی خواهد داشت.

این افتخار می تواند در کنار هوشیاری و هدایت دقیق موضوع، بدون شتاب زدگی، ارزنده ترین نتیجه و دستاورد را برای سهامداران، همکاران و مشتریان بانک به ارمغان آورد باشد که در طول سالهای سخت گذشته علی رغم فشارها و تنگناهای بین المللی صبورانه و همدلانه با این بانک همراهی داشته اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

92  −  91  =