واگذاری طیف فرکانسی ۷۰۰MHz سوئد مانند ایران شد

به دلیل ملاحظات امنیتی:

برنامه واگذاری فرکانس‌های باند ۷۰۰MHz در سوئد به دلیل موضوعات امنیت ملی متوقف شد در حالیکه طبق تصمیمات ITU باید به مزایده گذاشته می‌شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت ملی پست و مخابرات سوئد (PTS) برنامه مزایده باندهای فرکانسی 694-790 مگاهرتز را در حالیکه قرار بود اول دسامبر برگزار شود، به دلیل نگرانی‌های حاکمیت کنسل کرد.

نگرانی‌های دولت این کشور در زمینه شکسته شدن حریم امنیت ملی به واسطه خدماتی که از این طیف فرکانسی گرفته می‌شود، باعث شد تا شرکت مذکور دست به چنین اقدامی بزند.

براساس تصمیم دولت این کشور تا پیش از این قرار بود لایسنس‌های 700MHz از ابتدای آوریل 2017 دارای اعتبار گردند اما با این تصمیم‌گیری همچنان در اختیار خدمات تلویزیون زمینی این کشور تا 31 می 2018 خواهد بود.

آژانس احتمالات مدنی سوئد که مسئول حفاظت مدنی، امنیت عمومی، مدیریت بحران و دفاع مدنی است درخواست پیوستی توسعه‌ای برای روشن شدن ابعاد این واگذاری داشته تا از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

رویکرد این آژانس رفع دغدغه‌های دفاعی و پدافندی در حوزه ارتباطات سیار و رادیویی است.

در ارتباط با چنین نگرانی شرکت ملی پست و مخابرات سوئد گفته است که برنامه‌هایی برای رفع دغدغه‌های موجود در بخش حاکمیت دارد و امید می‌رود که در آینده نزدیک اقدام به واگذاری این طیف فرکانسی کند.

وزیر ارتباطات سال گذشته سال گذشته عنوان کرده بود “از 15 سال قبل در ITU تصمیم گرفته شد که تمام کشورهای دنیا ظرف مدت 15 سال شبکه پخش خود را از حالت آنالوگ به سمت دیجیتال ببرند. زمانیکه همه وارد پخش دیجیتال شدند پهنای باند فرکانسی بسیار کمی نیاز دارند و برهمین اساس لازم است باند‌های فرکانسی 700 تا 800 را برای استفاده موبایل آزاد کنند.

واعظی خاطر نشان کرد: ما نیز از دو سال پیش در حال پیگیری این موضوع از سوی صدا‌وسیما هستیم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.”

تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  3  =  15