۳۵ درصد از هزینه‌های رایانش ابری تلف می‌شود

بررسی های موسسه RightScale نشان می دهد نزدیک به 35 درصد از بودجه های صرف شده در حوزه رایانش ابری یا کلود کامپیوتینگ به علت عدم استفاده بهینه از منابع و برخی اشتباهات دیگر به هدر می رود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از زددی نت، RightScale که در زمینه مدیریت برخی خدمات محبوب کلود مانند گوگل کلود و Amazon Web Services همکاری دارد، با بررسی و تحلیل داده های به دست آمده از نحوه استفاده از خدمات مذکور به این نتیجه رسیده که 76 درصد از بودجه صرف شده در حوزه کلود مربوط به پردازش های رایانه ای است و 15 درصد حوزه پایگاه های داده را دربر می گیرد.

علاوه بر این سه درصد از بودجه مذکور هم مربوط به خدمات شبکه ای، 2 درصد مربوط به ذخیره سازی اطلاعات و تنها 4 درصد مربوط به دیگر موارد است.

علاوه بر این صرف هزینه در زمینه خدمات کلود با افزایش 76 درصدی در سال جاری نسبت به سال گذشته، نشان دهنده اقبال جالب توجه به این بخش است.

اکثر شرکت های تجاری از این خدمات به صورت 24 ساعته استفاده می کنند ولی سیستم های رایانه ای آنها برای استفاده بهینه از این خدمات اماده نیستند و ضعف های سخت افزاری، ذخیره سازی به هم ریخته و نامناسب اطلاعات و غیره هم در این مساله دخیل است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

18  ⁄  2  =