وزیر خارجه فرانسه به تهران می‌آید

وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد، در ماه ژانویه برای شرکت در نشست مشترک اقتصادی ایران و فرانسه به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ژان ماک ایرو پس از دیداری نیم ساعته با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه که برای شرکت در دومین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه به پاریس سفر کرده است، اعلام کرد: این ملاقات،‌ ملاقاتی واجب و ضروری بود و من در ماه ژانویه(۲۰۱۷) برای شرکت در نشست اقتصادی ایران و فرانسه به تهران سفر خواهم کرد.

وی در مصاحبه‌ای کوتاه با خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اهمیت توافق برجام گفت: امیدواریم همه تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود و برای ما گسترش روابط دوجانبه با تهران به خصوص در عرصه ی اقتصادی  بسیار مهم است.

روز گذشته در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده در سفر رییس جمهور کشورمان به فرانسه در بهمن سال گذشته، دومین نشست گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه در پاریس برگزار شد.

 در این نشست که به ریاست مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه و همتای فرانسوی‌اش «کریستیان مسه» دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه برگزار شد، دو طرف بر اساس سند نقشه راه توسعه روابط دو کشور که در سفر روحانی به پاریس به امضا رسید، پیشرفت‌های انجام شده در همکاری میان موسسات و وزارتخانه‌های دو کشور را  مورد بررسی قرار دادند.

دو طرف توافق کردند دور بعدی گفت‌وگوهای سیاسی در سال ۱۳۹۶ ( ۲۰۱۷ ) در تهران برگزار شود.

اعتدال

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

63  −    =  61