رحمانی فضلی در اجلاس کمیسیون مشترک ایران و پاکستان

وزیر کشور: همکاری دو کشور در حوزه های اقتصادی، تجاری، انرژی، صنعتی و توریستی می توانند حجم مبادلات خود را تا سقف 5 میلیارد دلار افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رحمانی فضلی در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان که با حضور وزیر کشور و وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان در سالن پیامبر اعظم برگزار شد، ضمن خیر مقدم به عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان و رئیس کمیسیون پاکستانی و هیئت همراه گفت: امیدواریم با کمک شما به اهداف تعیین شده در این اجلاس و نتایج مطلوبی برسیم.

وی با بیان اینکه ایران و پاکستان مشترکات بسیار زیادی دارد، گفت: این دو کشور با همکاری در حوزه های اقتصادی، تجاری، انرژی، صنعتی و توریستی می توانند حجم مبادلات خود را تا سقف 5 میلیارد دلار افزایش دهند.

وزیر کشور افزود: قطعا همکاری های اقتصادی و تجاری می تواند در تحکیم روابط بین دو کشور و تقویت همکاری های امنیتی و مرزی مناسب باشد.

وی گفت: توسعه پایدار شرق کشورمان از جمله محورهای جنوب و جنوب شرقی یعنی سیستان و بلوچستان یکی از محورهای اولویت دار جمهوری اسلامی ایران است.

رحمانی فضلی همچنین در ادامه افزود: فعالیت های زیادی در حوزه انرژی، راه آهن و سرمایه گذاری در حوزه فولاد و پتروشیمی به سرعت در منطقه  جنوب شرق کشور در حال گسترش است.

وی ادامه داد: همچنین 5 منطقه بازارچه مرزی به صورت مشترک با پاکستان داریم که می توانیم ظرفیت های تجاری و اقتصادی خود را به سرعت افزایش دهیم.

وزیر کشور در ادامه گفت: دستگاههای اجرایی مانند صنایع، کشاورزی، انرژی، بازرگانی همه آمادگی لازم را دارند و اختیارات لازم را نیز برای همکاری با کشور پاکستان از دولت دریافت کردند.

وی افزود: امیدواریم پس از تفاهم نامه اصلی که در کمیته های مختلف و در نهایت به تایید جنابعالی (وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان) و بنده خواهد رسید برنامه های عملیاتی و اجرایی را به سرعت پیاده کنیم و در اجلاس بعدی که در خدمت شما هستیم گزارش عملکرد و موفقیت را ارائه کنیم.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که جلسه امروز در تحکیم روابط دو کشور ایران و پاکستان و مناسبات اقتصادی موثر بوده باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  25  =  29