بانک شهر تحول آفرین و پیشرو است

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به اقدامات بانک شهر در حمایت از کلانشهرها، این بانک را عامل تحول و پیشرو دانست و گفت: بی شک، حمایت‌های این بانک در بهبود عملکرد مدیریت شهری تاثیر بسزایی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اسدی با بیان اینکه بانک شهر با بیش از ۷ سال سابقه فعالیت بانکی، با رویکردهای متفاوت و با هدف تحول و تامین منابع مالی و اقتصادی نقش آفرینی کرده است، اظهارداشت: بانک شهر در این مدت، نقش کلیدی در مدیریت شهری بر عهده دارد و همواره به عنوان بازوی توانمند شهرداری ها نقش آفرینی می کند.

وی با اشاره به اینکه ۷۲ درصد از سهام بانک شهر متعلق به ۸ کلانشهر است و هرکدام از این کلانشهرها بین ۶ تا ۱۰ درصد سهام بانک را در اختیار دارند، گفت: شهرداری کلانشهر شیراز نیز ۷ درصد سهام این بانک را دارد و نقش حمایت های بانک شهر در پیشبرد اهداف و سیاست گذاری های مدیریت شهری و به سرانجام رسیدن پروژه های عمرانی در شیراز و سایر کلانشهرها بسیار روشن و چشمگیر است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز افزود: با توجه به اهمیت درآمدهای پایدار برای شهرداری ها، مدیریت شهری شهرداری شیراز بر آن شد تا با اتکا به روش های نوین در آمدهای پایدار و مهندسی مالی مناسب، نسبت به تامین اعتبارات لازم اقدام کند که تحقق این مهم، بی شک بدون حمایت بانک شهر در توسعه فعالیت های مدیریت شهری بسیار مشکل بود.

وی افزود: اگرچه همکاری و تعامل بانک شهر با شهرداری شیراز در تامین مالی و جلب مشارکت های بخش خصوصی برای توسعه زیر ساخت ها موثر و نتیجه بخش بوده است، اما در هر صورت، ضرورت گسترش تعاملات و استفاده از ایده های نوین جهت تسهیل تامین منابع مالی پروژه های شهری از طریق منابع بانک، بدیهی به نظر می رسد.

اسدی بانک شهر را از جنس مدیریت شهری و همسو با سیاست گذاری های شهرداری شیراز دانست و افزود : بانک شهر با پرداخت بیش از ۵۵۰۰ فقره تسهیلات بانکی به پیمانکاران شهرداری شیراز برای اجرای پروژه های عمرانی و همچنین ارائه ضمانت نامه های بانکی، نقش بسزایی در بهبود ارتباط میان شهرداری و پیمانکاران دارد.

به گفته اسدی، بانک شهر بیشترین تاثیر را در حمایت از ایجاد زیر ساخت های شهری در کلانشهرها داشته است.

اسدی با اشاره به تعاملات شهرداری شیراز و بانک شهر به عنوان بانک عامل انتشار و فروش اوراق مشارکت افزود: بانک شهر تاکنون عامل انتشار ۴ دوره ای اوراق مشارکت شهرداری شیراز و قطار شهری بوده است.

وی معرفی خدمات اختصاصی و کارآمد بانک شهر در حوزه مدیریت شهری به شهرداری ها را از نتایج تعامل مدیران بانک با شهرداری دانست و افزود: این تعامل زمینه ساز توسعه و تداوم فعالیت بیشتر میان این بانک و شهرداری شیراز است که می تواند بهبود عملکرد مدیریت شهری را به همراه داشته باشد.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

74  ⁄  74  =