سیتی بانک آمریکا ۷۰ میلیون دلار جریمه شد

سیتی بانک امریکابدلیل عدم توجه به قوانین ضد پولشویی جریمه شد.

اداره تنظیم کننده ارز آمریکا اعلام کرد که «سیتی بانک» به دلیل توجه نکردن به هشدارهای این نهاد در راستای اصلاح قوانین ضد پولشویی، ۷۰ میلیون دلار جریمه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از ایبِنا، رگولاتور بانکی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که «سیتی بانک» به دلیل عدم رسیدگی به نقائص در سیاست های ضد پولشویی خود ۷۰ میلیون دلار جریمه شده است.

بر اساس گزارش به نقل از رویترز، در همین حال اداره تنظیم کننده ارز آمریکا اعلام کرد که «سیتی بانک» را در اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی جریمه کرده بود؛ اما خبر آن را تازه منتشر کرده است. همچنین رگولاتور بانکی آمریکا اعلام کرد که علت این مجازات مدنی به دلیل عدم توجه «سیتی بانک» به هشدارهای اداره تنظیم کننده ارز در مورد نگرانی های آن در ارتباط با سیاست های ضد پولشویی «سیتی بانک» است.

البته سخنگوی «سیتی بانک» گفت: از جمله سیاست های این بانک رعایت تمام قوانین فدرال است که پولشویی را هدف گذاری کرده است و «سیتی بانک» متعهد به در پیش گرفتن تمام اقدامات لازم و مقتضی برای چاره اندیشی در مورد نگرانی های عنوان شده از سوی اداره تنظیم کننده ارز آمریکا ست.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

27  +    =  32