لزوم تغییر نگاه نظام بانکی به امنیت زیرساخت شبکه

مدیر شرکت سرو رایانه:

نگرش نظام بانکی در خصوص امنیت شبکه باید تغییر کند.

مدیر شرکت سرو رایانه در پنل تخصصی امنیت زیرساخت شبکه ابر خصوصی که در حاشیه هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت برگزار شد، اعلام کرد: نگرش نظام بانکی در خصوص امنیت شبکه باید تغییر کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،بابک حق طلب در این پنل گفت: در نگرش جدید باید به سمت تغییر و پیاده سازی مدل های جدیدتر برویم تا حداکثر امنیت در فعالیت ها عملیاتی شود ونظام بانکی باید با نگرش تازه ای نسبت به ارتقای امنیت در شبکه ابری فعالیت های خود را ادامه دهد و دیر یا زود می بایست این تحول ویژه در ساختار فعلی اجرایی شود.

مدیر شرکت سرو رایانه با اعلام این که امنیت باید ساختاری در نظام بانکی اجرا شود اظهارداشت: سلامت سایبری دارای اصول استانداری است که باید گام به گام در شبکه بانکی محقق شود. حق طلب اضافه کرد شبکه های مجازی، هسته اصلی مراکز داده نرم افزار محور هستند و گام بعدی در مجازی سازی SDNC خواهد بود.

چالش اصلی امنیت شبکه ابر بانکی

این کارشناس مسائل امنیتی به چالش اصلی امنیت شبکه ابر بانکی اشاره کرد  و هشدار داد کنترل امنیت شبکه ورودی به مراکز داده برای محافظت از انتشار  اطلاعات سایبری در نظام بانکی با روش و سیستم های فعلی مخاطره آمیز است و باید در آینده ای نزدیک برای ارتقای آن تغییرات بنیادی صورت بگیرد.

حق طلب افزود: افزایش سطح ایمن سازی، انعطاف پذیری در عملیات و چابکی در پیاده سازی نرم افزارها از جمله مسائلی است که باید در سیستم بانکی به صورت جدی تر اجرا شود.

امنیت سیستم بانکی ایران در مقایسه با سایر کشورها

وی در حاشیه این پنل آموزشی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا، مبنی بر اینکه به طور کلی امنیت سیستم بانکی در ایران در مقایسه با سایر کشورها در چه سطحی قرار دارد گفت: به طور مشخص سطح رعایت مسائل امنیتی در شبکه نظام بانکی ایران به خاطر عدم دسترسی به سخت افزارهای به روز دنیا در مقایسه با سایر شرکت ها در سطح متوسطی قرار دارد و باید تحولات بیشتری برای ارتقا و به روز رسانی ها ضروری در ساختار موجود صورت بگیرد تا سطح فعلی ارتقای بیشتری پیدا کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  4  =  32