اعطای وام۸میلیاردی به روستاییان و عشایرمناطق مرزی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پرداخت وام با کارمزد 4 درصد به روستاییان و عشایر مناطق مرزی تا سقف 8 میلیارد تومان خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پرداخت وام با کارمزد  4 درصد به روستاییان و عشایر مناطق مرزی تا سقف 8 میلیارد تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ابوالفضل رضوی در تشریح اعطای وام با کارمزد شش درصد به روستاییان و عشایر با هدف توسعه اشتغال پایدار در این مناطق گفت: وام با کارمزد شش درصد برای کلیه روستاها و مناطق عشایری غیرمرزی و وام با کارمزد چهار درصد برای روستاها و مناطق عشایر مرزی با هدف ایجاد اشتغال پایدار پرداخت می شود.
وی افزود: مدت تنفس برای بازپرداخت این وام سه سال است و شش سال نیز بازپرداخت آن طول می کشد که در مجموع این وام 9 سال دراختیار وام گیرنده قرار می گیرد. بی تردید پرداخت این وام می تواند در توسعه پایداراشتغال نقش به سزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: سقف وامی که می توانیم برای ایجاد اشتغال به روستاییان و مناطق عشایری پرداخت کنیم 8 میلیارد تومان است که در مسیر اعطای این وام افرادی که پروژه های مشارکتی داشته باشند و یا محصول نهایی پروژه آنها صادراتی باشد و یا در جهت تولید از آب کمتری استفاده کنند در اولویت قرار می گیرند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور هدف از پرداخت این وام ها را ایجاد اشتغال پایدار و افزایش درآمد روستانشینان و عشایر کشور خواند و افزود:  امیدواریم با پرداخت این وام ها انگیزه ای در پایداری در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به سمت شهرها ایجاد شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص آموزش روستاییان و توسعه اینترنت در روستاها گفت: در دولت یازدهم وزیر وقت ارتباطات اقدامات موثری را انجام داد و گسترش اینترنت در سطح روستاها را به شکل مطلوبی محقق کرد به طوری که 30 هزار روستا به طور کامل از اینترنت بهره مند شدند که امیدواریم در دولت دوازدهم نیز این رقم پیگیری شود تا بتوانیم بازار مجازی لازم برای روستانشینان را فراهم کنیم.
رضوی تاکیدکرد: تصور می کنم در سال 97 همه روستاهای کشور از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند و از اینترنت برای ایجاد اشتغال پایدار ، افزایش درآمد روستایی و همچنین آموزش های لازم استفاده کنند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

54  −    =  52