قانونی برای استقرار عابر بانک ها در معابر وجود ندارد

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی:

برای تاسیس یک شعبه بانک ضوابط سخت گیرانه ای وجود دارد تا نیروی انتظامی امکان تامین امنیت شعب را داشته باشد اما برای نصب یک عابر بانک اینگونه نیست.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، گفت: برای تاسیس یک شعبه بانک ضوابط سخت گیرانه ای وجود دارد تا نیروی انتظامی امکان تامین امنیت شعب را داشته باشد اما برای نصب یک عابر بانک اینگونه نیست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمدرضا جمشیدی، با اشاره به به سرقت اخیر از یک دستگاه عابربانک، اظهار داشت: برای تاسیس یک شعبه ضوابطی وجود دارد که به تصویب شورای امنیت ملی رسیده است و بانک ها بدون رعایت آن اجازه تاسیس هیچ شعبه ای را ندارند. اما برای استقرار دستگاه های عابر بانک هیچگونه قانونی وجود ندارد و بانک ها صرفا با رایزنی با مدیران و مالکین ساختمان ها، مکان های تجاری، فرودگاه ها و غیره اجازه قرار دادن دستگاه های عابر بانک را بدست می آورند.

وی گفت: شیوه کار سارقان دستگاه های عابر بانک عوض شده است ، پیش از این این سارقان با چسباندن چسب به درب محل ورود دستگاه های عابر بانک اقدام به سرقت کارت های مشتریان می کردند اما اکنون به دلیل آگاهی مردم از این شیوه کار سارقان، آنها اقدام به سرقت از خودعابر بانک ها می کنند و درموردی هم که چند وقت پیش در استان قزوین اتفاق افتاد سارقان خود دستگاه عابربانک را به سرقت بردند.

دبیرکانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، افزود: برای جلوگیری از وقوع این اتفاق پلیس پیشگیری ناجا مدت ها است که در حال رایزنی با بانک ها و بانک مرکزی است تا با تدوین دستورالعملی لازم الاجرا بانک ها موظف به تامین امنیت دستگاه های عابر بانک خود کنند که البته هنوز به نتیجه نرسیده اما به محض نهایی شدن اجرا خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  6