واکنش شاپور محمدی به مطرح شدن نامش در کنار همتی به عنوان گزینه های ریاست بانک مرکزی

مدير عامل بورس اظهار كرد: يكي از ابزارهايي كه دنبال مي كنيم اتصال بيمه هاي عمر به يونيت هاي سرمايه گذاري صندوق هاي سرمايه گذاري است.

مدير عامل بورس با بيان اينكه در خصوص ابزارهاي مشترك بين بازار سرمايه و بازار بيمه در حال بررسي هستيم، اظهار كرد: يكي از ابزارهايي كه دنبال مي كنيم اتصال بيمه هاي عمر به يونيت هاي سرمايه گذاري صندوق هاي سرمايه گذاري است.البته در نهایت باید دید اتصال بازار سرمایه و بازار بیمه به عمر مدیریتی شاپور محمدی در بورس و عبدالناصر همتی در بیمه مرکزی قد می دهد؟

به پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شاپور محمدي ، مدير عامل بورس در خصوص تعاملات بازار سرمايه با صنعت بيمه اذعان داشت: در حال حاضر يكي از مباحث مهمي كه با بيمه مركزي مطرح كرده ايم بحث نحوه گزارشگري مالي و إفشاء صورتهاي مالي آنها بر مبناي استاندارد IFRSاست.

به گفته وي شركت هاي بيمه بايد هر چه زودتر شفافيت صورتهاي مالي خود بر مبناي استانداردهاي مالي را ارتقاء دهند.

 

مدير عامل بورس با بيان اينكه در خصوص ابزارهاي مشترك بين بازار سرمايه و بازار بيمه در حال بررسي هستيم، إظهار كرد:يكي از ابزارهايي كه دنبال مي كنيم اتصال بيمه هاي عمر به يونيت هاي سرمايه گذاري صندوقهاي سرمايه گذاري  است.

 

وي افزود: اميدواريم بتوانيم ابزارهاي مشترك  مناسبي بين بازار سرمايه و بازار بيمه تعريف كنيم.

 

وي در ادامه در  پاسخ به اين سوال كه چندی است، حضور جنابعالي و دكتر همتي در جايگاه رييس كل بانك مركزي در محافل خبري مطرح شده، پيش بيني شما چيست، در حاليكه می خنديد ، اذعان داشت :بايد منتظر بود.

 

همتی،رئیس کل بیمه مرکزی مدتهاست یکی از راهکارهای همکاری بازار بیمه و بازار بورس را اوراق بهادار بیمه ای اعلام کرده و تاکید می دارد که این اوراق، ریسک تعهدات بیمه ای را به بازار سرمایه منتقل می کند و ضمن گسترش ظرفیت بیمه و بیمه اتکایی کشور ابزار جدیدی را در اختیار سرمایه گذاران بازار سرمایه قرار می دهد. شرکت های بیمه و بیمه گران اتکایی می توانند از طریق صدور اوراق بهادار متصل به بیمه بر ساماندهی ریسک، متمرکز شده و آنها را مستقیماً به بازارهای اوراق بدهی منتقل کرده و بازده حقوق صاحبان سهام خود را بهبود بخشند. از طریق انتشار اوراق بهادار متصل به بیمه، صنعت بیمه کشور می تواند از ظرفیت های بازار سرمایه برای تأمین مالی و پوشش ریسک های خود استفاده کند.

 

البته در نهایت باید دید اتصال بازار سرمایه و بازار بیمه به عمر مدیریتی شاپور محمدی در بورس و عبدالناصر همتی در بیمه مرکزی قد می دهد؟

 

منبع: ریسک نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  −  34  =