اتحادیه اروپا خواستار نظارت بیشتر بر شبکه های اجتماعی شد

کمیسیون اروپا روز پنجشنبه به شرکت های ارائه کننده شبکه های اجتماعی هشدار داد درصورتی که برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در شبکه های خود تلاش نکنند،با اقدامات سختگیرانه ای مواجه خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، کمیسیون اروپا افزوده است: شرکت های فناوری مانند گوگل و فیسبوک ظرف 6 ماه آینده بایستی تلاش های خود را برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی افزایش دهند،درغیر این صورت با اقدامات سختگیرانه و سازمانی اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.
کمیسیون اروپا به شبکه های اجتماعی هشدار داده تا ماه اکتبر مهلت دارند تا اقدامات ملموسی برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی انجام دهند.
کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین خواستار کنترل بیشتر شرکت های فناوری بر پایگاه های ارائه کننده تبلیغات در شبکه های اجتماعی شده است.
مقام های اتحادیه اروپا نسبت به تاثیر اخبار جعلی بر انتخابات سال آینده این اتحادیه نگران هستند.
شبکه اجتماعی فیسبوک پیش تر افشا کرده بود که روسیه از طریق این شبکه اجتماعی تلاش کرد تا بر رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا تاثیر بگذارد.
روسیه این ادعای فیسبوک را رد کرده است.
کمیسیون اروپا همچنین اطمینان خاطر داده تا سیاست جدید اروپا درقبال شبکه های اجتماعی به مقوله آزادی بیان و نقد و انتقاد تاثیر نداشته و مورد سوءاستفاده قرار نگیرد.

 

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  ⁄  24  =