ونزوئلا هند را با تخفیف ۳۰ درصدی به خرید نفت پترو ترغیب کرد

همزمان با برگزاری کنفرانسی در هند؛

گزارشات متعدد حاکی از این است که ونزوئلا به دنبال برگزاری کنفرانسی در هند است تا از این فرصت برای تبلیغ به کارگیری ارز دیجیتال با پشتوانه نفت این کشور، ال پترو، استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  گزارشات متعدد حاکی از آن است که ونزوئلا به دنبال برگزاری کنفرانسی در هند است تا از این فرصت، برای تبلیغ به کارگیری ارز دیجیتال با پشتوانه نفت این کشور، ال پترو، استفاده کند.

ونزوئلا به هند تخفیف 30 درصدی در خرید نفت ارائه کرده است، اما تنها با این شرط که برای خرید نفت از ارز دیجیتال پترو، که به تازگی معرفی شده است، استفاده کند. این ارز دیجیتال از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده می‌کند.

این توافق وقتی صورت گرفت که تیمی از متخصصان دپارتمان بلاک‌چین ونزوئلا، ماه گذشته به هند سفر کردند. چندین منبع آگاه خبر دادند که این متخصصان توافقی هم با کوین‌سکیور، بورس تجارت بیت‌کوین دهلی، به دست آوردند تا پترو را در هند بفروشند.

یکی از نمایندگان این شرکت بورس ارز دیجیتال، اشاره کرد که در نظر دارند استفاده از 10 الی 15 بورس ارز دیجیتال را برای شریک خود در آمریکای لاتین فراهم کنند. گزارشات متعددی حاکی از این است که مادورو در نظر دارد شخصا به هند سفر کند تا در کنفرانسی رسما قرارداد پترو را اعلام کند.

همچنین منابعی به بیزینس استاندارد خبر دادند که ونزوئلا به جز هند، این پیشنهاد را به کشورهای دیگر هم داده است.

طبق برخی از گزارشات، پترو تا کنون بیش از 3.8 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است و 127 کشور، از 20 فوریه سفارش پیش‌خرید این ارز دیجیتال را ثبت کرده‌اند. فروش رسمی این ارز دیجیتال پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا که قرار است در 20 می برگزار شود آغاز خواهد شد.

 

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  5  =  50