ایران و اقلیم کردستان عراق تفاهم نامه همکاری اقتصادی امضا کردند

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

در پایان اولین روز همایش فرصتهای اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق، دو طرف با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و شماری از وزرای این منطقه یادداشت تفاهم توسعه روابط اقتصادی امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد شریعتمداری گفت: تفاهم انجام شده بین دو طرف فرصت مناسبی برای توسعه همکاری‌ها می‌باشد.

وی افزود: کمیته مشترکی برای پیگیری توافقات صورت گرفته تشکیل شده و از امروز به بعد با توجه به توافقات صورت گرفته با دولت عراق از طریق سفارت ایران در بغداد و سفارت عراق در تهران موضوعات پیگیری خواهد شد.

شریعتمداری تاکید کرد درباره همه موارد مربوط به همکاری‌های اقتصادی بین دو طرف گفتگوهای مفیدی انجام و افق روشن پیش رو برای توسعه همکاری‌ها تبیین شد.

وی اضافه کرد: حضور ما در اربیل در حقیقت برای یافتن فرصت‌های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و بخصوص منطقه کردستان عراق برای توسعه همکاری‌های اقتصادی بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در همایش اقتصادی اربیل با حضور فعالان این عرصه در خصوص راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و شناسایی موانع موجود با جزئیات کامل بحث و گفتگو شد.

شریعتمداری در ارتباط با دیدار با نیچروان بارزانی اظهار داشت: گفتگو با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق بسیار مثبت و خوب بود و ما آینده روشنی برای روابط اقتصادی با کردستان عراق و عراق پیش بینی می‌کنیم.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان همایش فرصت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق، بر تداوم پیگیری‌ها تا اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو طرف تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت عراق از جمله کردهای این کشور می‌باشد و برگزاری این همایش فرصت مناسبی جهت گسترش همکاری‌ها بوده است.

 

منبع: ایلنا 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

76  +    =  85