ورود به عرضه اولیه سهام و کسب سرمایه ۲۲۷ میلیون دلاری

استارت‌آپ سوئدی iZettle

شرایط ثابت و پایدار عرضه اولیه سهام در حال حاضر موجب شده تا استارت‌آپ‌هایی که به بلوغ و وضعیت ثابتی در بازار رسیده‌اند هم فروش سهام را جزو برنامه‌هایشان قرار دهند و اتفاقا آخرین اقدام هم از استارت‌آپ سوئدی iZettle انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، iZettle که استارت‌آپ ارائه‌دهنده سرویس‌های مالی به کسب‌وکارهای کوچک است و اغلب به «اسکوئر اروپا» شهرت دارد و چیزی نزدیک به ۴۱۳ هزار مشتری کسب‌وکاری هم در اختیار دارد، به‌تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد نام شرکت را روی لیست نزدک استکهلم قرار دهد.

این شرکت قصد دارد تا در این عرضه اولیه سهام ۲۲۷ میلیون دلار به دست آورد به این ترتیب به ارزشی معادل ۱.۱ میلیارد دلار دست یابد.

جیکوب دوگیر هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل iZettle در مصاحبه‌ای گفت که قصد دارد تا با استفاده از سود به دست آمده به رشد استراتژی مدنظرشان دست یابند و علاوه بر ارائه خدمت به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، روی فروشندگان بزرگ در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین، که iZettle در آنها فعالیت دارند، هم تمرکز ویژه‌ای داشته باشند.

پیش‌بینی شرکت بر این است که سالانه رشد درآمد خالص ۴۰ درصدی همراه با سود داشته باشد.

دوگیر دو عامل اصلی را موجب رشد شرکت می‌داند؛ اولی افزایش تعداد کاربران فعال iZettle و دیگری تعامل کاربران است و قصد دارد تا میزان رشد پذیرندگانش را در بازارهای موجود افزایش دهد.

    درواقع تعداد زیاد شرکت‌های فناوری که به IPO ورد پیدا می‌کنند نشان‌دهنده شرایط خوب و مناسبی است که این حوزه برای ورود دارد و به نظر می‌رسد که می‌تواند راه‌حل خوبی برای جذب سرمایه باشد و خصوصی ماندن شرکت‌ها کمک چندانی به آنها نمی‌کند.

این شرکت از هشت سال پیش شروع به کار کرد و خودش را از یک استارت‌آپ به یک شرکت بالغ فین‌تکی تبدیل کرد. او هم مانند اسکوئر کارش را با ارائه سرویس‌های مالی به کسب‌وکارهای کوچک شروع کرد و تلفن‌های همراه افراد را به دستگاه‌های کارتخوان تبدیل می‌کرد.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، درآمد ناخالص شرکت ۲۵۸ میلیون کرون معادل ۲۹ میلیون دلار بود که از این مبلغ، ۲۰۹ میلیون کرون بابت تراکنش‌ها، ۳۱ میلیون کرون بابت سخت‌افزار و تناه ۱۸ میلیون کرون درآمدی بود که به خاطر نرم‌افزارها و سرویس‌ها نصیب این شرکت شد.

 

منبع: راه پرداخت

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  5  =  5