سهام آسیایی ثابت ماند

بازارها منتظر مذاکرات تجاری آمریکا-چین؛

روز جمعه، با احتیاط سرمایه‌گذاران در مورد تحولات مذاکرات تجاری آمریکا-چین، سهام آسیایی بدون تغییر باقی ماندند؛ درحالی‌که با رشد سود اوراق خزانه‌داری، دلار به رکورد ۵ ماهه خود نزدیک شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،  روز جمعه، با احتیاط سرمایه‌گذاران در مورد تحولات مذاکرات تجاری آمریکا-چین، سهام آسیایی بدون تغییر باقی ماندند؛ درحالی‌که با رسیدن سود اوراق خزانه‌داری به بالاترین نرخ هفت ساله، دلار به رکورد 5 ماهه خود نزدیک شد.

سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند سهام اروپایی با نوسان همراه باشند؛ فوتسی انگلیس 0.1 درصد افت می‌کند، داکس آلمان 0.13 درصد بالا می‌رود و کاک فرانسه تغییر زیادی نمی‌کند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن تغییر چندانی نداشت. این هفته این شاخص 1 درصد ضرر کرده است.

هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ 0.17 درصد و شاخص شانگهای 0.3 درصد رشد کرد. برخی از سرمایه‌گذاران انتظار دارند در آخرین دور مذاکرات، پکن و واشنگتن به توافقی تجاری دست یابند.

نیکی ژاپن 0.35 درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی 0.3 درصد بالا رفت، درحالی‌که شاخص سهام استرالیا 0.2 درصد افت کرد.

مقامات آمریکایی آگاه اطلاع دادند که برای کمک به کاهش تنش‌های تجاری، پکن بسته‌ای به ترامپ پیشنهاد داده است که در آن، کالاهایی آمریکایی برای خرید مطرح شده‌اند تا سالیانه 200 میلیارد دلار از کسری تجاری آمریکا با چین کاسته شود.

دور دوم مذاکرات تجاری بین مقامات ارشد دولت ترامپ و همتایان چینی آنها، از روز پنج‌شنبه آغاز به کار کرده است و هدف آن، کاستن از مازاد تجاری چین با آمریکا و حفاظت از مالکیت معنوی دارایی‌ها است.

در بازار ارز شاخص دلار در برابر سبد ارزهای مهم جهان در نرخ 93.473 ثابت ماند. دلار روز پنج‌شنبه تا رکورد 5 ماهه 93.632 هم بالا رفته بود.

دلار به سود خود که از معاملات دیشب آغاز شده بود، ادامه داد و رکورد 111.005 ین دست یافت که بالاترین نرخ آن از اواخر ژانویه تا کنون است. این هفت دلار 1.4 درصد در برابر ین رشد کرده است.

 

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  87  =  96