پای هواپیمایی ماهان به صنعت بیمه آنلاین باز شد

فروشگاه آنلاین بیمه ماهان، یک استارت‌آپ در حوزه خدمات بیمه است که خدمات بیمه‌ای متنوعی را به خریداران عرضه می‌کند. این استارت‌آپ با سرمایه‌گذاری هواپیمایی ماهان آغاز به کار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مدیر فنی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان در خصوص ماهیت کسب‌وکارشان می‌گوید: «در واقع ما پیش از هر چیز خود را یک استارت‌آپ و کسب‌وکار نوین در حوزه خدمات بیمه می‌دانیم. ما فروشگاه آنلاین به عنوان بازاریاب اینترنتی خرید بیمه هستیم و افراد می‌توانند با وارد شدن به وب‌سایت ما بیمه‌نامه‌های مختلف خرید کنند نکته قابل ذکر این فروشگاه این است که قبل از خرید، افراد می‌توانند قیمت‌ها را با هم مقایسه کنند و راجع به این که بیمه‌نامه خریداری شده چه پوشش‌هایی دارد آگاه شوند.»

به گفته علیرضا کرمی، این تیم چند سالی در صنعت بیمه فعالیت داشته و یک خلأ در مورد خرید بیمه را احساس کرده است. او در این باره بیان می‌کند: «افراد برای جمع‌آوری اطلاعات برای خرید واقعاً دچار مشکل هستند؛ یعنی هر فردی باید به نماینده شرکت‌های بیمه مختلف یا به کارگزاری‌های بیمه مراجعه می‌کرد و بعد از اینکه استعلام قیمت می‌گرفت به نماینده منتخب خود مراجعه می‌کرد تا بیمه‌نامه را برای او صادر کند که این کار معمولاً آن‌قدر زمان‌بر بود که بیشتر افراد انجام نمی‌دادند و به شکل سنتی به اولین نماینده مراجعه می‌کردند و خرید خود را انجام می‌دادند. به همین دلیل تصمیم به ایجاد فروشگاه آنلاین بیمه ماهان کردیم.»

 

فرآیند مطالعاتی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان
کرمی اظهار می‌کند که فروشگاه آنلاین بیمه ماهان، تجربه بیش از ۵ سال کار آنها در صنعت بوده که بابتش هزینه‌های زیادی دادند تا به درکی درست از نیازهای مشتریان و خواسته‌های آنها برسند. او ادامه می‌دهد: «ما سعی می‌کنیم براساس دستورالعمل عرضه‌کنندگان محصولات بیمه‌ای با بازاریابان برخط (آنلاین) عمل کنیم. یکی از سرمایه‌گذاران ما در این کار شرکت هواپیمایی ماهان است. برند هواپیمایی ماهان برای بیشتر افراد شناخته شده است. ما هم سعی کردیم از همین برند و سرمایه‌های تجربی این شرکت در بازاریابی اینترنتی خود نیز استفاده کنیم. تقریباً از اواسط سال ۹۶ شروع عملیات را داشتیم و از ابتدای سال ۲۰۱۸ با فروش بیمه مسافرتی کار را رسماً آغاز کردیم.»

 

تیم بیمه ماهان
مدیر فنی فروشگاه آنلاین بیمه ماهان در خصوص تیم این فروشگاه می‌گوید: «هسته اولیه فروشگاه آنلاین بیمه ماهان شامل دو نفر است ما با یکدیگر دوست بودیم و تصمیم به انجام این کار گرفتیم و همین طور که گفتم ما سابقه فعالیت در صنعت بیمه را داشتیم و خوب توانستیم با کمک گرفتن از یک تیم برنامه‌نویس مجرب در کنار خود مسیر را شروع کنیم. فعلاً فاز توسعه فروشگاه آنلاین بیمه ماهان را در پیش داریم و اضافه کردن بیمه‌های ثالث، بدنه، عمر و همچنین بیمه حوادث از جمله کارهایی هستند که باید انجام شود. به طور مستقیم تقریباً ۲۰ نفر و خیلی‌ها هم به صورت غیرمستقیم در قالب نمایندگی‌ها و کارگزاری‌ها با ما کار می‌کنند.»

 

منبع: اخبار رسمی

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

92  −  82  =