راهکار جالب آرژانتینی‌ها برای معرفی و ترویج بیت کوین

دو شرکت آرژانتینی برای گسترش آگاهی مردم درباره بیت کوین، یک سفر جاده‌ای به راه انداخته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دو شرکت آرژانتینی قصد دارند با راه‌اندازی یک تور جاده‌ای با استفاده از یک مینی‌ون، درباره بیت کوین به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

این کمپین تبلیغاتی بیتکونیتا (Bitcoineta) نام دارد. بیتکونیتا از واژه بیت کوین و نیز عبارت اسپانیایی کامیونتا به معنای مینی ون گرفته شده است.

در این روش جالب توجه، دو سازمان غیرانتفاعی آرژانتینی یک مینی‌ون تجاری خریده‌اند که بر روی آن طرح‌هایی از لوگوی سکه بیت کوین نقش بسته است.

این ون کوچک قرار است به شهرهای مختلف آرژانتین سفر کرده و پس از آن به کشورهای آمریکا لاتین برود.  کشورهای پاراگوئه، بولیوی، برزیل، اروگوئه و شیلی با آرژانتین مرز مشترک دارند.

این ون تمام به تجهیزات مورد نیاز برای یک سفر دور و دراز مجهز است و مثلاً در آن یک پروژکتور برای نمایش فیلم‌ها و سایر اطلاعات تصویری مورد نیاز تعبیه شده است.

اولین مقصد این خودرو، شهر چاسکوموس (Chascomus) در ۱۲۰ کیلومتری بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین و پس از آن به سراغ مناطق دیگری همچون لو پامپا (La Pampa)، سانتا فه (Santa Fe) و کوردوبا (Cordoba) خواهد رفت.

گفتنی است در آرژانتین حدود ۱۰ صرافی ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند و طبق خبری که چندی پیش منتشر کردیم، یکی از بانک‌های این کشور به نام Banco Masventas  اعلام کرد که مشتریان می‌توانند از بیت کوین برای پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده نمایند.

 

منبع: ارز دیجیتال 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  4  =