میزان پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع ۹۷ اعلام شد

سازمان حج و زیارت میزان تعهدات در نظر گرفته شده برای پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع ۹۷ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، میزان پوشش بیمه‌ای و تعهدات مدنظر برای زائران حج تمتع ۹۷ یکی از موضوعاتی است که بارها از سوی زائران مطرح شده و سازمان حج و زیارت نیز با شفافیت خاصی به این موضوع اهتمام دارد.
اما میزان پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع 97 و نوع تعهدات در نظر گرفته شده به چه صورت و تا چه میزانی تعیین شده است؟
قرارداد بیمه‌ای زائران حج تمتع 97 با بیمه ایران منعقد شده و شروع پوشش بیمه‌ای از 48 ساعت قبل از خروج از کشور تا 72 ساعت پس از ورود به کشور تعیین شده که در حقیقت مدت پوشش بیمه‌ای حجاج 45 روز خواهد بود.

تعهدات بیمه‌ای: در صورت فوت به هر علت 20 میلیون تومان غرامت پرداخت خواهد شد.
در صورت فوت بر اثر حادثه 250 میلیون تومان پرداخت خواهد شد که با احتساب 20 میلیون تومان ذکر شده،مبلغ 270 میلیون تومان تعهد بیمه‌ای خواهد بود.
در صورت نقص عضو دائم که بر اثر حادثه صورت گیرد، تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد. در صورت هزینه‌های درمان بستری بیمارستانی تا سقف 20 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
تعهد بیمه‌ای برای هزینه‌های درمان سرپایی هم تا سقف 2 میلیون تومان خواهد بود؛ یعنی پوشش درمانی برای هر زائر تا سقف 22 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد.
ضمنا تعهدات بیمه‌ای برای بار زائران نیز در پوشش بیمه ای گنجانده شده است.
جبران خسارت بار زائران در مسیر رفت(از زمان حرکت تا عربستان) تا سقف یک میلیون تومان خواهد بود. همچنین بیمه برای بار زائران در عربستان و نیز در مسیر بازگشت تعهداتی تا سقف دو میلیون تومان در نظر گرفته است.
ضمنا دوربین عکاسی و فیلمبرداری نیز در صورت سرقت یا مفقودی تا سقف 800 هزار تومان مشمول تعهد بیمه می‌شوند. پول نقد ، اوراق بهادار، مدارک شناسایی، طلا و زیور آلات، انگشتر، سنگ های قیمتی،گوشی تلفن همراه، ویلچر، تجهیزات پزشکی، دارو، مواد غذایی، ساعت، عطر، آمپلی فایر، لپ تاپ، تب لت، فلش مموری و هر نوع وسیله‌ای که به عنوان بار محسوب نمی‌شود، تحت پوشش بیمه‌ای نخواهد بود.
هزینه بیمه زائران عزیز در زمان ثبت نام از آنها دریافت شده است و تعهدات ذکر شده در صورت بروز هر گونه مسئله یا مشکل مورد توجه خواهد بود.
پوشش‌های بیمه‌ای ذکر شده برای همه زائران حج تمتع در نظر گرفته شده است اما چنانچه زائری بخواهد تا بیمه مکمل و مضاعف برای خود انجام دهد، می‌تواند با مراجعه به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای یا شعب آنها در سراسر کشور به میزان دلخواه و سقف مورد نظر، از تعهدات مضاعف تر بهره بگیرد.

 

منبع: فارس 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  ×    =  12