شفاف‌سازی درباره نحوه تخصیص ارز موجب جلب اعتماد مردم می‌شود

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که شفافیت در نحوه تخصیص ارز موجب جلب اعتماد مردم و همچنین ایجاد وحدت در جامعه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، علی کاظمی با بیان اینکه «اعتماد بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی در کشور است» اظهار داشت: بسیاری از مشکلات کشور تاکنون با همین اعتماد حل شده است. متاسفانه گاهی عدم شفافیت باعث شده به اعتماد مردم خدشه وارد شود این در حالی است که شفافیت موجب ایجاد اعتماد متقابل بین مردم و حاکمیت می‌شود.

وی با استقبال از صحبت‌های رییس‌جمهور در خصوص شفاف‌سازی در زمینه نحوه تخصیص ارز، یادآور شد:‌ اگر این سیاست در پیش گرفته شود به تقویت سرمایه اجتماعی کشور کمک می‌کند چرا که اگر مردم ببینند مردم با آنها صادق هستند در شرایط سخت آنها را همراهی خواهند کرد.

کاظمی با اشاره به اقدام صورت گرفته از سوی برخی وزارتخانه‌ها در اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی، یادآور شد: کاری که آذری جهرمی وزیر ارتباطات انجام داد مورد استقبال مردم قرار گرفت و ایشان جسارت به خرج داد. لازم است وزارت صنعت و بانک مرکزی هم با توجه به دستور رییس‌جمهور همراهی لازم را در این زمینه داشته باشند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: اگر مردم این قبیل اقدامات را ببینند و صداقت مسئولین برای آنها به اثبات برسد در این صورت رضایت آنها جلب خواهد شد و وحدت لازم نیز در جامعه شکل می‌گیرد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×  2  =