سرقت رمزعبور کاربران ازطریق حرارت انگشت ها

تعدادی از پژوهشگران، نسبت به امکان استخراج اطلاعات کاربران ، از طریق حرارت باقی مانده از انگشتان دست بر صفحه کلید( کیبورد) هشدار دادند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، براساس گفته پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، روش ترماناتور(Thermanator) می تواند برای دست یافتن به اطلاعات احراز هویت کاربران از طریق الگو حرارتی و گرمای باقی مانده انگشتان دست بر روی صفحه کلید، استفاده شود.

این روش بدین صورت است که تا یک دقیقه پس از وارد کردن رمزعبور توسط کاربر، مهاجم با استفاده از دوربین حرارتی و بررسی و کاوش صفحه کلید ، می تواند به اطلاعات تایپ شده کاربر دست یابد.

این الگوهای حرارتی می توانند برای سرقت رمزعبور، کدهای PIN و سایر اطلاعات حساس استفاده شوند. الگوهای گرمایی یا بوسیله هکران و مهاجمان و یا یک نرم افزار تخصصی، ترتیب فشردن کلیدهای صفحه کلید را نمایان می کند. در بررسی‌های آزمایشگاهی، با استفاده از الگوهای گرمایی ۳۱ شرکت کننده، در کمتراز ۳۰ ثانیه اطلاعات وارد شده به راحتی استخراج شده است.

حمله Thermanator، برای دریافت اطلاعات الگوهای گرمایی به مهاجم محلی، نیاز دارد و این تکنیک تهدید جدیدی برای سیستم های مبتنی بر رمزعبور است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

95  −  90  =