نحوه مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت بررسی شد

نخستین همایش مشارکت عمومی-خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت توسط دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این همایش با هدف مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت با استفاده از ظرفیت سازمان توسعه ای فناوری اطلاعات ایران در وزارت ارتباطات برگزار شد.

در این همایش که توسط دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای و دستگاههای اجرایی برگزار شد، رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات در خصوص لزوم همکاری بخش دولتی و خصوصی برای ارائه خدمات الکترونیک دولت تاکید کرد و به بررسی موانع موجود برای اجرایی شدن این مشارکت پرداخت.

همچنین محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به آغاز مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات از اواخر دهه هفتاد گفت: این سرمایه گذاری ها تحت عنوان پروژه های تکفا انجام شد و سازمان های دولتی موظف به اختصاص ۲ درصد از بودجه خود به سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات شدند.

وی با اشاره به اینکه خیز دوم این مشارکت از اواسط دهه نود شروع شد، افزود: البته مدل این مشارکت تغییر کرده و به جای دولت، بخش خصوصی در حال سرمایه گذاری در این حوزه است.

در حال حاضر جنبشی ایجاد شده که توسعه اشتغال را به همراه دارد و علاوه بر مقابله با فساد، هدف آن ایجاد رفاه در زندگی مردم است.

 قرار بود در این همایش وزیر ارتباطات نیز حضور داشته و سخنرانی کند که وی در این برنامه حضور نیافت.

 

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

18  ⁄    =  2