رئیس جمهور ونزوئلا دستور پذیرش ارز دیجیتال پترو را به بانک‌ها صادر کرد

به بانک‌های ونزوئلا دستور داده شده است که از ارز دیجیتال ملی پترو که توسط دولت مادورو راه اندازی شده است، به عنوان یک واحد محاسبه استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، خبرگزاری فرانس پرس روز سه‌شنبه گزارش داد که در دستور کار جدید دولت ونزوئلا «تمام اطلاعات مالی» باید در هر دو واحد پولکشور ونزوئلا یعنی پول رسمی بولیوار و همچنین ارز پترو که در دسامبر ۲۰۱۷ رونمایی شد، تعریف شود. دولت بدون ارائه مدرک مادورو ادعا کرده‌است که علیرغم فشار از سوی رهبران اپوزیسیون در کشور و همچنین منتقدان بین‌المللی، از جمله دولت آمریکا، با پیش فروش این ارز در اوایل سال میلیاردها دلار جذب سرمایه داشته است.

در ماه مارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی بر علیه ونزوئلا و به خصوص حوزه نفتی این کشور به تصویب رساند.

این اتفاق آخرین فرمان برای نشان دادن موضع دولت مادورو در قبال پترو است. پیش از این اعلام شده بود که شرکت ملی نفت و گاز ونزوئلا، پترولئوس (PDVSA)، از پترو به عنوان یک واحد حساب استفاده خواهد کرد و همچنین مقامات ونزوئلایی دستور دادند که حقوق افراد و بازنشستگان در این کشور با ارز دیجیتال محاسبه و پرداخت شود.

اخبار گزارش شده از سوی سازمان ملل حاکی از آن است که از سال ۲۰۱۴ تا کنون، ۲ / ۳ میلیون نفر به علت بحبوحه بحران اقتصادی از ونزوئلا گریخته‌اند.

 

منبع: ارزدیجیتال 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

79  −    =  76