اعلام مطالبات بانکی بخش تعاون

رییس اتاق تعاون ایران یکی از مطالبات و پیگیری بخش تعاون در دوره جدید مدیریت بانک مرکزی را ایجاد بانک تعاونی سهامی عام برای پشتیبانی از فعالیت های تعاونگران اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بهمن عبدالهی در خصوص مطالبات و خواسته های بخش تعاون از دولت دوازدهم و همچنین سیستم جدید مدیریتی بانک مرکزی، گفت: البته رییس کل بانک مرکزی چون به تازگی در این پُست قرار گرفته اند حتما مشغول رسیدگی به امور فراوانی هستند و ما ترجیح دادیم پیگیری خواسته های بخش تعاون را با تاخیری دنبال کنیم.

رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: در عین حال، بخش تعاون مطالباتی از بانک مرکزی دارد چون بر اساس سیاست های اصل ۴۴ و همچنین سند توسعه بخش تعاون، حضور تعاون در بازار پولی کشور باید به صورت جدی دنبال شود.

عبدالهی ادامه داد: موانع فعالیت های بخش تعاون در بازار پولی کشور باید برداشته شود و از جمله این موارد رفع موانع تاسیس بانک تعاونی سهامی عام است. در دوره مدیریت قبلی بانک مرکزی این موضوع پیگیری شد ولی بنا به دلایلی که از از نظر ما موجه نبود با این موضوع موافقت نکردند.

وی تاکید کرد: در دوره جدید مدیریت بانک مرکزی، یکی از امور اصلی که توسط بخش تعاون دنبال خواهد شد بحث تاسیس بانک تعاونی سهامی عام است که بتواند از فعالیت های اقتصادی بخش تعاون پشتیبانی کند، چون بانک توسعه تعاون اولا دولتی است و دوما اینکه به دلیل کوچک بودن توانایی پشتیبانی کامل از فعالیت های اقتصادی بخش تعاون را ندارد.

 

منبع: ایبنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×    =  35