آمادگی بانک قرض الحسنه مهر ایران در پرداخت وام دانشجویی

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن اعلام آمادگي شعب براي پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي بيان داشت: دستورالعمل اجرايي اين تفاهمنامه به شعب ابلاغ شده و اين بانک براي افتتاح حساب واحدهاي دانشگاهي و پرداخت بلافاصله وام دانشجويي آمادگي لازم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر اکبری با اشاره به تفاهمنامه امضا شده با سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامي اظهارداشت: بر اساس مفاد اين تفاهمنامه بانك قرض الحسنه مهر ايران با همكاري صندوق رفاه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي به دانشجويان تمامي مقاطع اين دانشگاه از كارداني تا دكتراي تخصصي تسهيلات قرض الحسنه پرداخت مي كند.

وی افزود: سقف وام دانشجویی پرداختی توسط شعب بانک قرض الحسنه مهر ايران ۲۰۰ ميليون ريال در ازاي هر نفر است که معرفي و ساز و کار نحوه پرداخت آن از سوي دانشگاه آزاد اسلامي تبيين مي شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن تاکید بر ضرورت تامین مالي براي دانشجويان مقاطع آموزش عالي به ويژه دکترا، بيان داشت: با توجه به نقش دانش و آموزش مهارت در پيشرفت کشور، بايد تدابيري اتخاذ شود كه دانشجويان دغدغه كمتري نسبت به هزينه هاي تحصيل داشته باشند.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران برای ارج نهادن به تحصیلات تکميلي کارمزد تسهيلات ويژه دانشجويان را از ۴ درصد به ۳ درصد کاهش داده است و دانشجويان مي توانند با داشتن معرفي نامه از سوي دانشگاه به شعب اين بانك در سراسر كشور مراجعه كنند.

دکتر اکبری در رابطه با نحوه بازپرداخت این تسهیلات اظهارداشت: وام های دانشجويي در سررسيد هاي ۲۴ تا ۴۸ ماهه تقسيط شده است تا فشار مالي ناشي از پرداخت شهريه ها کاهش يابد.

 مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در رابطه با ضمانت های لازم برای تشکيل پرونده تصريح کرد: طبق بخشنامه ها و قوانين بانک مركزي،  تسهيلات اعطايي به هر دانشجو تا سقف يكصد ميليون ريال، با يك نفر ضامن معتبر و مازاد بر آن تا سقف دويست ميليون ريال با معرفي دو ضامن معتبر قابل پرداخت است كه تلاش شده شرايط ضامنين براي دانشجويان تسهيل شود.
 اکبری تأکید کرد: این بانک آمادگی دارد تا بلافاصله بعد از افتتاح حساب صندوق هاي رفاه دانشجويان واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي و معرفي دانشجويان توسط دانشگاه، نسبت به تشكيل پرونده و پرداخت تسهيلات دانشجويي اقدام فوري كند.

 

منبع: قرض الحسنه مهر

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

31  +    =  34