شناسایی هکرهای روس در پوشش هکرهای ایرانی

به گفته مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا، یک گروه از هکرهای ماهر روسی در پوشش هکرهای ایرانی دست به حملات سایبری زدند که موجب شد انگشت اتهام به سمت ایران نشانه رود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، در این گزارش گفته است که این گروه هکر روسی که «تورلا» نام دارد و مقامات چک و استونی می‌گویند این گروه برای سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) کار می‌کند.

به گفته مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا، این هکر ها به قدری در روش‌های خود ماهرانه عمل کردند که موفق شدند در پوشش هکر های ایرانی، که با نام APT34 و OilRig ردیابی شده‌اند، حملات سایبری خود را پیش ببرند.

از این رو، قربانیان این حملات که خواستار تحقیق از هکر ها شده بودند انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفتند در حالی که این حملات از سوی گروه تورلا انجام شده بود.

به‌گفته منابع اطلاعاتی بریتانیایی، این هکر ها که میزان فعالیت آن‌ها پیش از این مشخص نشده بود، از فعال‌ترین هکر ها در خاورمیانه هستند که سازمان‌هایی را نیز در بریتانیا هدف قرار داده‌اند.

پل چیچستر، از مسئولان بلندپایه سازمان اطلاعاتی «ستاد ارتباطات دولت» بریتانیا (GCHQ) می‌گوید این عملیات نشان می‌دهد که هکر های تحت حمایت دولت در «فضای درهم تنیده»ای فعالیت می‌کنند و در حال توسعه حملات و روش‌های جدیدی برای پوشاندن رد پای خود هستند.

بخش سایبری «ستاد ارتباطات دولت» بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) گفت که می‌خواهند حساسیت صنایع را در مورد این فعالیت‌ها بالا ببرند و حملات سایبری مخالفانشان را دش وارتر کنند.

پل چیچستر در این‌باره گفت: «ما می‌خواهیم پیام روشنی بفرستیم: حتی اگر هکر ها بخواهند هویت خود را بپوشانند ما توانایی آن را داریم که آن‌ها را شناسایی کنیم.»

 

منبع: رویترز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  1