روش‌های استفاده از تسهیلات مسکن

مدیر عامل بانک مسکن، از روش‌های بهره‌مندی متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید، تعمیر و ساخت در این بانک خبر داد.


به گزارش فارس، محمد هاشم بت شکن اعلام کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در بخش مسکن از سال‌ها قبل نسبت به طراحی حساب صندوق پس‌انداز مسکن اقدام نموده که براساس آن مشتریان می‌توانند با سپرده گذاری در این حساب از تسهیلات بانکی جهت خرید، ساخت و تعمیر واحد مسکونی استفاده نمایند.

بت شکن ادامه داد: دوره‌های انتظار، ضرایب برابری و سقف تسهیلات طی سالیان متمادی با تغییراتی مواجه بوده که در حال حاضر برای خرید هفت برابر متوسط موجودی حساب و تا سقف 200،000،000 ریال امکان استفاده از تسهیلات وجود دارد. دوره‌های انتظار برای بهره‌مندی از تسهیلات مذکور، شش ماه و حداقل مدت انتظار جهت استفاده از سقف تسهیلات دو دوره شش‌ماهه و حداقل متوسط هر دوره شش‌ماهه 28،000،000 ریال می‌باشد. به عنوان مثال جهت بهره‌مندی از مبلغ 200،000،000 ریال تسهیلات با سپرده‌گذاری 100،000،000 ریال دو دوره انتظار، با سپرده‌گذاری 50،000،000 ریال چهار دوره انتظار و با سپرده‌گذاری 28،000،000 ریال هفت دوره انتظار لازم است.

وی تاکید کرد: در صورت کسب امتیاز و خرید واحد مسکونی از مجتمع‌سازانی که از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده و هنوز بدهی خود را تسویه نکرده باشند، امکان استفاده از تسهیلات تا سقف 250،000،000 ریال وجود دارد.

مدیر عامل بانک مسکن در ادامه سخنان خود به حساب دیگر بانک مسکن نیز با عنوان صندوق پس‌انداز مسکن ساخت اشاره کرد و گفت: حساب دیگری از حساب‌های بانک مسکن با سقف تسهیلات 300،000،000 ریال وجود دارد که دوره‌های انتظار و ضرایب برابری آن مشابه حساب صندوق پس انداز مسکن بوده ولی حداقل متوسط موجودی هر دوره 43،000،000 ریال است.

بت شکن به متقاضیان استفاده از تسهیلات بانک پیشنهاد کرد برای استفاده از تسهیلات مورد نیاز خود در کمترین زمان ممکن، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک یا بازار سرمایه بدون گذراندن مدت انتظار و با خرید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا حداکثر 200،000،000 ریال تسهیلات برای خرید هر واحد یا احداث مسکن برخوردار شوند.

بت شکن اضافه کرد: ضمنا بخش‌های تحقیقاتی و برنامه‌ریزی بانک متناسب با شرایط جدید در حال بررسی و طراحی روش‌های جدید اعطای تسهیلات در بخش مسکن با استفاده از پارامترهای مبلغ و زمان می‌باشند که پس از نهایی شدن جهت تایید و تصویب به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ارائه خواهد شد.
 


خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی