نگاه
برگزیده ها
مقالات
خانه / بازار طلا و ارز / نمایش خبر
کد خبر: ۴۶۲۱۲ - ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آیا طلا گران می شود؟

آیا طلا گران می شود؟
در آخرین هفته منتهی به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شاهد نوسان قیمت سکه طلا هستیم.این وضعیت در مورد نرخ طلا در بازار جهانی کاهش کم سرعت را تجربه کرده است، قیمت هر اونس طلا روز شنبه هفته گذشته را با ۱۳۹۲ دلار آغاز کرد و روز پنج شنبه به ۱۳۸۷ دلار رسید البته در مقابل قیمت سکه بهار آزادی درایران روند دیگر را طی کرده است، قیمت هر سکه بهار آزادی در ابتدای هفته یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان بودکه تا روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان کاهش یافت ولی در روزهای پایانی هفته دوباره افزایش قیمت سکه را شاهد بودیم به طوریکه در روز پنج شنبه قیمت هر سکه بهار آزادی به یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان رسید و بازار تعطیل شد، نوسان قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر قیمت دلار بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از خبرانلاین در آخرین هفته منتهی به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری قیمت نفت خام ایران تغییر نکرد.

در هفته پایانی رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم بازار نفت ایران هفته ای کم نوسان را پشت سر گذاشت، متوسط قیمت نفت سبک ایران در روز چهارشنبه معادل ۱۰۱.۱۷ دلار بود و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین نیز براساس گزارش دفتر امور بین المللی شرکت ملی نفت معادل ۹۹.۵۶ دلار بوده است. قابل ذکر است متوسط قیمت در ماه قبل (اردیبهشت ماه) برای هر بشکه نفت سبک معادل ۱۰۱.۴۶ دلار و برای نفت سنگین ۱۰۰.۱ دلار گزارش شده است که نشان از ثبات نسبی قیمت نفت در بازار است.

قابل ذکر است که این ثبات تابعی از ثبات قیمت نفت در بازار جهانی بوده است، در هفته گذشته(۱۸ تا ۲۳ خردادماه) متوسط قیمت نفت برنت با یک فرود و فراز بین ۱۰۲ تا ۱۰۷ دلار در نوسان بوده است و قیمت نفت وست تگزاس نیز همین وضعیت را داشته و قیمت هر بشکه آن بین ۹۴ تا ۹۷ دلار نوسان کرده است.

این وضعیت در مورد نرخ طلا در بازار جهانی نیز ثبات را کاهش کم سرعت را تجربه کرده است، قیمت هر اونس طلا روز شنبه هفته گذشته را با ۱۳۹۲ دلار آغاز کرد و روز پنج شنبه به ۱۳۸۷ دلار رسید البته در مقابل قیمت سکه بهار آزادی درایران روند دیگر را طی کرده است، قیمت هر سکه بهار آزادی در ابتدای هفته یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان بودکه تا روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان کاهش یافت ولی در روزهای پایانی هفته دوباره افزایش قیمت سکه را شاهد بودیم به طوریکه در روز پنج شنبه قیمت هر سکه بهار آزادی به یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان رسید و بازار تعطیل شد، نوسان قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر قیمت دلار بود.

قیمت

قیمت دلار دربازار آزاد طی هفته گذشته (۱۸ تا ۲۳ خردادماه) در روزهای ابتدایی هفته از ۳۶۶۰ تومان تا ۳۵۸۰ تومان افت کرد ولی در سه روز پایانی هفته دوباره افزایش پیدا کرده وبه ۳۶۴۰ تومان رسید. با توجه به این روند به نظر می رسد در حالی که بازار جهانی تحت تاثیر عاملی به عنوان انتخابات ایران قرار نگرفته است، بازارهای ایران مترصد مشخص شدن نتایج انتخابات است و به طور حتم نامی که از صندوق خارج می شود می تواند بر قیمت طلا و ارز روز شنبه ۲۵ خردادماه موثر باشد.

اخبار
بانک و بیمه
بازار طلا و ارز