استفاده از ماسک در محل کار حتی برای واکسینه شده ها - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک
اپل از کارمندان خود درخواست کرد؛

استفاده از ماسک در محل کار حتی برای واکسینه شده ها

با گسترش شیوع دلتا ویروس کرونا، اپل از کلیه کارمندان خود که در فروشگاه‌های این شرکت به صورت حضوری مشغول فعالیت هستند درخواست کرد در تمام ساعات کاری و حتی در صورت دریافت واکسن، از ماسک استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از بلومبرگ، با ادامه شیوع گسترده گونه دلتا کرونا که قدرت سرایت بالاتری نسبت به گونه‌های قبلی دارد، اپل از کارمندان خرده فروشی‌های خود درخواست کرده که بدون توجه به واکسینه شدن یا نشدن، از ماسک استفاده کنند. کارمندان خرده‌ فروشی اپل همچنین باید از تمام مقررات و دستورات بهداشتی منطقه‌ای نیز پیروی کنند.

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل به کارمندان خود اعلام کرده بود که از شهریورماه باید سه روز در هفته به صورت حضوری در دفاتر کاری حاضر شوند. با این حال این شرکت به تازگی برنامه‌های خود را حداقل یک ماه دیگر به تاخیر انداخت زیرا شیوع گونه‌های جدید کرونا در برخی کشورها، نگرانی‌ها تازه‌ای به وجود آورده است.

گفته می‌شود اپل در حال کار روی مدل کار ترکیبی جدیدی برای کارمندان خرده فروش خود است که Retail Flex نامیده می‌شود. در این مدل، کارمندان خرده فروشی‌های فیزیکی اپل برخی هفته‌ها را در مکان‌های فروشگاه اپل حاضر می‌شوند و هفته‌های دیگر را در خانه مشغول انجام کارهای دیگری مانند خدمات مشتریان و فروش آنلاین خواهند شد.

در ایالات متحده هم اکنون میزان بستری شدن و مرگ و میر‌ها به خصوص در بین افراد واکسینه نشده در حال افزایش است و «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» روز گذشته اعلام کرد که گونه خطرناک‌تر دلتا اکنون ۸۳ درصد از موارد جدید مبتلا به ویروس کرونا را در این کشور تشکیل می‌دهد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل با ارسال یادداشتی از کارمندان خود خواسته بود تا سال ۲۰۲۲ حداقل سه روز کاری در دفاتر به صورت حضوری مشغول به فعالیت شوند. با این وجود حتی واکسیناسیون گسترده نیز نتوانسته جلوی موج ویرانگر گونه‌های مختلف کرونا را بگیرد و در برخی کشورها آمار ابتلا و مرگ ناشی از آن وضعیت مناسبی ندارد و نگران کننده است. در نتیجه نه تنها اپل، بلکه برخی دیگر از کشورها نیز مجبور شدند علی‌رغم شرایطی که بسیاری از افراد واکسن را دریافت کرده‌اند،‌ مجددا استراتژی‌های کاری خود را مطابق با شرایط جدید تغییر دهند

 

 

منبع: دیجیاتو


خبر پیشنهادی
اکوسیستم پرداخت روی میزسخن مسئولان و طراحان(بخش دوم)

پل و کهربا؛ قطعات تکمیل پازل امنیت پرداخت

اکوسیستم پرداخت روی میز سخن مسئولان و طراحان(بخش اول)

پل و کهربا؛ دو بال تحول در مبادلات خرد


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی
در حال تکمیل قابلیت اخبار سفارشی هستیم.
به زودی، خبرهای مرتبط با علاقه‌مندی‌های شما به صورت هوشمند از بین تمام مطالب سایت برای شما گلچین خواهد شد.
پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، همگام با نیازهای شما