اقدامات بانک‌ها در دوران شیوع کرونا - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

اقدامات بانک‌ها در دوران شیوع کرونا

شاید بانکها جزو اولین مشاغلی بودند که به جهت نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، اقداماتی را در جهت همراهی با شرایط موجود و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، از اولین روزی که موضوع انتشار ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت و مراجع ذیصلاح به اطلاع مردم رسید، بانکها بلافاصله تمهیداتی را برای جلوگیری از شیوه این بیماری به کار بستند، که از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

ارائه خدمات گسترده الکترونیکی و درخواست از مشتریان برای عدم حضور در شعب از مهمترین اقدامات بانکها در این دوران بوده است. به‌طوری که براساس آمار اعلامی شاهد رشد حدود ۴۰ درصدی تراکنش‌های الکترونیک و غیر حضوری در بانک‌ها بوده‌ایم.

اطلاع رسانی وسیع و گسترده از دیگر اقدامات شبکه بانکی در جهت آگاه سازی افکار عمومی در مورد ویروس کرونا و نحوه انتقال این بیماری بود، به‌طوری که در تمامی شعب، سایت، کانال‌های ارتباطی و ... شاهد اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با موضوع بودیم و از این نظر بانک‌ها را می‌توان پیشتاز موضوع اطلاع رسانی دانست.

آسیب‌هایی که کسب و کار ها و مشاغل در اثر محدودیت‌های ایجاد شده از ویروس کرونا دیده بودند از دیگر مواردی بود که نیازمند همراهی و تمهیدات شبکه بانکی بود، در همین راستا و براساس ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و همراهی شبکه بانکی مقرر شد تسهیلات مشاغل اعلامی تا سه ماه به تعویق بیفتد.

یکی دیگر از اقدامات بانک‌ها افزایش سقف انتقال وجه بین بانکی از سه میلیون تومان به پنج میلیون و در مرحله بعد به ده میلیون تومان بود.

تمدید خودکار تاریخ انقضاء کارت‌های بانکی از دیگر اقدامات در این حوزه است. لازم به ذکر است تا قبل از این در صورت  منقضی شدن، کارت‌های بانکی غیر فعال می‌شدند و برای  فعال کردن مجدد آن‌ها  نیاز بود مردم به بانک‌ها مراجعه کرده و درخواست کارت جدید کنند، اما با شیوع این ویروس کرونا مسئولان بانکی تصمیم گرفتند تاریخ انقضای همه‌ی کارت‌های بانکی را  بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدت ۳ ماه تمدید  کنند.

ضد عفونی روزانه شعب، و تجهیزات باکنی، تامین وسایل بهداشتی و ضد عفونی برای کارکنان و مشتریان، کاهش ساعت کار، راهنمایی مشتریان برای استفاده از خدمات الکترونیک، چاپ پوستر و بروشور اطلاع رسانی و صدور اطلاعیه و آموزش‌های کارکنان و مشتریان از اقدامات موثر شبکه بانکی در این دوران است.

یکی دیگر از مواردی که در ایام پایا نی سال و نوروز موجب حضور مشتریان در بانک‌ها می‌شد، تهیه کارت هدیه بود، بانک ایران زمین در همین راستا در ایام نوروز کارت هدیه مجازی خود را در جهت توسعه خدمات الکترونیک و راهکارهای موثر برای کاهش حضور مشتریان در شعب ارائه که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

در پایا ن بانک ایران زمین آمادگی کامل خود را جهت ارائه خدمات الکترونیک و بانکداری مجازی به مشتریان و عموم مردم اعلام و از تمامی مشتریان شبکه بانکی می‌خواهد در راستای مسئولیت اجتماعی خود و به منظور کاهش خطرات ناشی از انتقال ویروس کرونا از مراجعه حضوری به شعب خودداری کنند.

 

روابط عمومی بانک ایران زمین


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی