ویروس کرونا؛ هکرها همیشه در کمین هستند!

یک تیم هکری که چند روز قبل قول داده بود تا در دوران کرونا به مراکز درمانی حمله نکند، زیر قول خود زد و با نفوذ به سیستم‌های یک مرکز تحقیقاتی ویروس کرونا در انگلستان، داده‌های حساس آنها را سرقت و منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، بنابر گزارش شرکت امنیتی امسی سافت، گروه سازنده باج افزار Maze به کامپیوترهای شرکت تحقیقات پزشکی همر اسمیت در انگلستان نفوذ کرده و داده‌های آنها را ربوده و منتشر کرده‌اند. داده‌های منتشر شده شامل شماره ملی، پاسپورت، سوابق پزشکی و جزئیات آزمایش‌ها می‌شوند.

مسئولان مرکز پزشکی همر اسمیت موفق میشوند با استفاده از فایل‌های پشتیبان، سیستم‌ها را به سرعت به حالت عادی باز گردانند. بنابر گزارش‌ها، هکر ها برخی از داده‌های سرقت شده را در سایت خود منتشر کرده‌اند تا قربانیان را وادار به پرداخت مبلغ اخاذی شده کنند.

یکی از متخصصین شرکت امنیتی امسی سافت با اشاره به اینکه هنوز مبلغ اخاذی مشخص نشده، می‌گوید گروه Maze در گذشته یک میلیون دلار بیت کوین برای بازگردانی دسترسی به داده ها و یک میلیون دلار دیگر برای پاکسازی اطلاعات کپی و جلوگیری از انتشار آنها درخواست کرده است.

این گروه پیش از نیز به پنج شرکت آمریکایی حمله کرده و در ازای بازگردانی داده‌ها و از بین بردن کپی آنها، ۱۰۰ بیت‌کوین درخواست کرده است.

شرکت امنیتی امسی سافت ضمن انتقاد از سایت‌هایی که خبر امتناع هکر ها از حمله به سازمان‌های بهداشتی و درمانی را منتشر کرده اند، گفت:

“تعداد قابل توجهی از وبسایت‌ها گزارش کردند که هکر ها از جمله گروه Maze، قول داده‌اند تا در دوران کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی حمله نکنند. بسیاری از این وبسایت‌ها هکر ها را با رابین هود مقایسه کرده‌اند. این حمله نشان میدهد که به هکر ها هیچ گاه نمیتوان اعتماد کرد و دادن تریبون به آنها اشتباه است.”

به گفته شرکت امسی سافت هکر ها همیشه در کمین هستند و نباید به آنها اجازه داد تا خود را خیرخواه نشان دهند.

 

منبع:  Cointelegraph


خبر پیشنهادی
گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت‌های PSP؛

دوران ولخرجی شرکت‌های پرداخت در حال اتمام است


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی