فعالیت حدود 100 استارتاپ بانکی در کشور - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

فعالیت حدود 100 استارتاپ بانکی در کشور

مشاور مرکز فابا از حدود ١٠٠ استارت آپ که در حوزه‌هاي بانكي فعال هستند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، مشاور مرکزفابا و فعال کارآفرینی تاکید کرد: توسعه اقتصادي به عنوان يكي از مهمترين اهداف دولت‌ها شناخته مَي‌شود. توسعه كارآفريني، اشتغال، گسترش صنايع تبديلي و افزايش توليد به كمك فناوري‌هاي جديد نوآوري، خلاقيت، افزايش توان مديريتي منابع مالي و ... از جمله موارد موثر در روند توسعه اقتصادي هستند.

زهرا بختیاری، مشاور مرکزفابا و فعال کارآفرینی درباره مهمترین چالش‌های اکوسیستم استارتاپ ی کشور در شرایط امروز اقتصادی، مهمترين چالش‌هاي استارت آپهاي حوزه بانكي و پرداخت را عدم وجود زیرساخت‌های فنی و تحریم های داخلی و خارجی دانست.
 
وی با بیان اینکه مسائل و چالش‌های اکوسیستم استارتاپ ی کشور را طیف گسترده‌ای از مسائل تشکیل می‌دهند، گفت: امروز فعالان کسب و کار های حوزه فناوری های نوین علاوه بر اینکه با چالش هایی چون عدم وجود زیرساخت‌های فنی، عدم هماهنگی‌ نهادهای ناظر مواجه هستند، مسائلی چون مسدود شدن پی در پی و بی دلیل حساب‌های بانکی، تحریم های داخلی و خارجی، انحصار و دامپينگ PSP ها و عدم وجود خدمات KYC  نیز منجر به آن شده است که روند ادامه کار و تولید در این کسب و کار ها با مشکلات بسیاری مواجه شوند.
 
بختیاری افزود: حدود ١٠٠ استارت آپ در كشور در حوزه‌هاي بانكي فعال هستند كه با ابزارهاي درگاه پرداخت، حساب ‌اي بانكي، API، كارت بانكي و پايانه كارتخوان در حوزه‌هاي نقل و انتقال ارزي، پرداخت شبكه‌هاي اجتماعي و كسب و كارهاي خانگي فعاليت مَي كنند و به همین خاطر توجه ویژه به این کسب و کار ها، مسائل و مشکلات آنها می تواند در اثربخشی و تسهیل کار و در نهایت برداشته شدن باری از روی دوش اقتصاد کشور منجر شود.
 
وی تاکید کرد: توسعه اقتصادي به عنوان يكي از مهمترين اهداف دولت‌ها شناخته مَي‌شود. توسعه كارآفريني، اشتغال، گسترش صنايع تبديلي و افزايش توليد به كمك فناوري‌هاي جديد نوآوري، خلاقيت، افزايش توان مديريتي منابع مالي و ... از جمله موارد موثر در روند توسعه اقتصادي هستند.
 
مشاور مرکز فابا در امور کسب و کار های نوین، گفت: روند رو به رشد استارت آپ ها در سراسر دنيا و به ويژه ايران باعث تلفيق فناوري و صنعت و نهايتا اشتغال گرديده است كه توسعه اقتصادي را مَي توان به عنوان يكي از ثمرات آن دانست.
 
وی افزود: استارت آپ هاي موجود در کشور در حوزه هاي متنوعي درحال فعاليت هستند بنابراين محدوده وسيعي از دانش و فناوري را دراختيار دارند، اما در همه آنها يك فصل مشترك و البته راهبردي به نام حوزه مالي و بانكي وجود دارد و  تقريبا تمامي موسسات مالي جهان و بسياري از شركت‌هاي بزرگ در حال ورود به اين حوزه هستند تا با حمايت از كسب و كارهاي نوپاي اين حوزه راه ورود به بخش هايي نظير تلفن هاي همراه، پردازش ابري، امنيت و رگولاتوري را تسهيل كنند.
 
بختیاری گفت:‌ در ايران نيز همراه با گسترش بازارهاي مالي و مكانيزه شدن خدمات اداري، شركت هاي مالي و حسابداري با بهره گيري از نيروهاي خلاق و متخصص فعاليت خود را گسترش داده اند.
 
وی درباره برگزاری پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران گفت: نمايشگاه سالانه تراكنش فرصت مغتنمي است كه صاحبنظران حوزه صنعت بانكداري و متوليان امر با بهره مندي از دانش و تجربيات متنوع و مختلف صاحبنظران به رفع اين موانع و چالش ها پرداخته و تسهيل كسب و كار را در سال رونق توليد برنامه ريزي و بسترسازي نمايند.

 

منبع: fabanews


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی