شرکت‌های علاقه‌مند، پروانه اپراتور ماهواره‌ مخابراطی دریافت خواهند کرد - پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

شرکت‌های علاقه‌مند، پروانه اپراتور ماهواره‌ مخابراطی دریافت خواهند کرد

مدیرکل طرح و توسعه شبکه‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی با بیان اینکه در هفته‌های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات شرکت‌های علاقه‌مند، پروانه اپراتور ماهواره‌ها را دریافت خواهند کرد، گفت: در سمینار "ماهواره‌های مخابراتی" که امروز در حال برگزاری است، جنبه‌های مختلف این ماهواره‌ها و خدمات آن‌ها تبیین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ، احسان حامد رحمت در حاشیه سمینار ماهواره مخابراتی با بیان اینکه امروز سازمان فضایی ایران میزبان فعالان حوزه فضایی در سمینار ماهواره‌های مخابراتی و نقش توسعه‌ای و اقتصاد آن‌ها است، افزود: در این سمینار سعی شده تا با معرفی این حوزه شرکت‌های بزرگ علاقه‌مند به فعالیت در حوزه فضایی را به سرمایه‌گذاری در این حوزه ترغیب کنیم.

وی مدعوین این سمینار را از شرکت‌های سازنده بومی ماهواره‌ها، مراکز پژوهشی در حوزه فضایی، پژوهشگاه فضایی ایران، پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارائه‌دهندگان خدمات و کاربران ماهواره‌های مخابراتی دانست و ادامه داد: علاوه بر آن از شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی مانند مپنا و مگفا (مرکز گسترش فناوری اطلاعات) دعوت شد.

حامد رحمت خاطر نشان کرد: این شرکت‌ها قرار است در حوزه ماهواره‌های مخابراتی فعال شوند. تاکنون اپراتور ماهواره‌های مخابراتی در کشور نداشتیم.

مدیر کل طرح و توسعه شبکه‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی اضافه کرد: قرار است در هفته‌های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات، این شرکت‌ها پروانه‌های اپراتوری ماهواره‌های مخابراتی را دریافت کنند و به این ترتیب اولین اپراتور ماهواره‌های مخابراتی در کشور شکل خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: در این سمینار علاوه بر تشریح کاربردهای منطقه‌ای و بومی ماهواره‌های مخابراتی، فناوری‌های جدید مانند منظومه ماهواره‌های مخابراتی را که در مدار پایین‌تر نسبت به زمین قرار  دارند نیز تبیین کنیم.

 

 

 

 

منبع: ایسنا


خبر پیشنهادی
نقش کووید-19 در افزایش پرداخت های موبایلی

رشد 23 درصدی خرید آنلاین در دوران همه گیری کرونا


این مطلب را به اشتراک بگذارید
خبر پیشنهادی